BIBLIOTEKA DLA UCZNIÓW

Logo-Kuby-ŁodygiChoć dziś do biblioteki wirus wejścia strzeże,

My mu się nie damy, książki i tak przeczytamy!

 

Kochani Czytelnicy!

Wiemy, że macie dzisiaj mnóstwo nowych obowiązków, ale wiemy też, że komputer i zasoby Internetu nie są dla Was tajemnicą. Niestety nie możecie korzystać
z biblioteki szkolnej, a nauczyciele języka polskiego zapewne polecili Wam przeczytanie jakiejś lektury.

Jeśli nie macie jej w domu zajrzyjcie na stronę: https://lektury.gov.pl.
Znajdziecie tam teksty wybranych lektur szkolnych z ich opisami. Najważniejsze, że książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, niektóre z nich w formie audiobooków (np. „Przygody Tomka Sawyera”, „Janko Muzykant”, „Katarynka”, „Księga dżungli”, „Latarnik”, „W pustyni i w puszczy”). Może spodoba Wam się ta forma czytania (słuchania) książek.