ZAJĘCIA O PSZCZOŁACH

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w naszej świetlicy Karolinę Kudlak uczennicę Zespołu Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim, realizującą projekt Habitat-reborn w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, która przybliżyła nam tematykę pszczół. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę odgrywają w naszym ekosystemie. Dzięki nim mamy pyszny i zdrowy miód, propolis, wosk pszczeli czy pyłek. Dzieci dowiedziały się między innymi ile żyją pszczoły, czym się odżywiają oraz co im zagraża i jak powinniśmy dbać o nasze środowisko żeby im pomóc. Na zakończenie dzieci wykonały piękne prace plastyczne związane z tematyką warsztatów podkreślając tym samym jak te owady są dla nas ważne oraz dostały przygotowane przez grupę ulotki.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15