KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA - 2015

3 listopada 2015 r. odbył się w świetlicy szkolnej "Konkurs Pięknego Czytania". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Do konkursu zgłoszone zostały osoby wcześniej wybrane przez wychowawców klas. Składał się on z II etapów. W I etapie dzieci czytały przygotowane przez siebie fragmenty książek - opowiadań, bajek, baśni, wierszy. Do dalszego etapu kwalifikowały się osoby, które najlepiej poradziły sobie w I etapie. Natomiast II etap polegał na czytaniu fragmentów książek wybranych przez wychowawców świetlicy. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie w tak stresujących dla nich chwilach. Rodzice i wychowawcy mogą być z nich dumni.

20151103 104730

20151103 104807

Każdy młody człowiek wie, że książka to  nie tylko kartki, które się przewraca. Książki są czymś dużo więcej. To towarzysze zabaw każdego dziecka, bardzo ważni dla ich rozwoju i dorastania. Czytanie książek kształtuje ich wyobraźnię, ale również pozwala poznawać zasady poprawnej ortografii i interpunkcji, co jest bardzo ważne w dalszej nauce oraz w dalszym życiu.

Wyniki "Konkursu Pięknego Czytania"

Kategoria klas I:

Wyróżnienia:

Radek Cepowicz kl. Ia

Lena Maślanka kl. Ib

Maja Palinowska kl. Ib

Bartosz Kosiński kl. Ib

Maja Wasilewska kl. Id

Kategoria klas II:

Lena Kujawa kl IIe

Jaś Matuszewski kl. IIe

Michalina Gąsior kl. IId

Wyróżnienia:

Bartosz Milewski IIb

Grzegorz Krzewski IIb

Kategoria klas III:

Amelia Wiercioch kl. IIIc

Malwina Ulecka kl. IIIb

Karolina Łastowiecka kl. IIIa

Natalia Milewska kl. IIIc

Wszystkim bardzo serdecznie GRATULUJEMY!