XXIV ZLOT SZKÓŁ SIENKIEWICZOWSKICH - OBLĘGOREK

DSCF3829W dniach 20-22 maja 2016r. w Oblęgorku odbył się  XXIV Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 6 – Anna Kurowska, Wiktoria Jakóbowicz, Luiza Bouchiker, Wiktoria Stradczuk, a towarzyszyła im pani Emilia Padzik. W zlocie wzięło udział 50 szkół z całej Polski.

W pierwszym dniu zjazdu reprezentacje wszystkich szkół wzięły udział w pochodzie postaci Sienkiewiczowskich, który przeszedł ulicą Henryka Sienkiewicza w Kielcach, a następnie w uroczystym otwarciu zlotu, przygotowanym przez organizatorów. W kieleckim Centrum Kultury  miało miejsce spotkanie ze znanymi aktorami, a jednocześnie odtwórcami ról bohaterów powieści Sienkiewicza-Danielem Olbrychskim i Janem Nowickim.


Drugi dzień zlotu rozpoczęła msza święta w Chełmcach, po której nastąpiło złożenie kwiatów na grobie potomków Henryka Sienkiewicza. Ponadto uczestniczyliśmy w spotkaniu z praprawnukami pisarza, a także braliśmy udział we wspólnych grach i zabawach. Niedzielę zaczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego w Chęcinach. Wspięliśmy się na wieżę zamku, skąd podziwialiśmy piękne widoki Gór Świętokrzyskich. Po obejrzeniu siedzib królewskich udaliśmy się do Centrum Nauki Leonardo da Vinci, gdzie poprzez interaktywną wystawę mogliśmy lepiej poznać tajniki naszego organizmu, wykonując doświadczenia.

Wyjazd na Zlot Szkół Sienkiewiczowskich przyczynił się do zgłębienia wiedzy na temat życia i twórczości patrona naszej szkoły, a także nawiązania znajomości z rówieśnikami z całej Polski. Mamy nadzieję, że nasza szkoła będzie kontynuowała tradycję udziału w zlotach i będziemy mogli o nich pisać na stronie internetowej naszej szkoły.


DSCF3809 DSCF3824 DSCF3825 DSCF3829 DSCF3833 DSCF3838 DSCF3846 DSCF3850 DSCF3863 DSCF3879 DSCF3883 DSCF3884 DSCF3887 DSCF3888 DSCF3892 DSCF3894 DSCF3918 DSCF3920