Osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2008/09
Osiągnięcia naukowe i artystyczne naszych uczniów
Etap ogólnopolski
- II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Szkół Sienkiewiczowskich ,,Kalendarz z opisami przyrody w utworach
H. Sienkiewicza - Adrianna Filipiak VIA
- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym Szkół Sienkiewiczowskich ,,Sylwetka rycerza XV-wiecznego-
forma przestrzenna - Łukasz Zalewski VC
- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży ,, Klęska- powódż czy huragan - straż pożarna
Ci pomaga" - Agata Łaziuk IIIC, Szymon Szymański IIA
- laureaci I stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Test Oxford Plus dla klas I-III: Natalia Cecotka IIIC, Agata Łaziuk IIIC, Michalina Mikulska IIIA
- laureatka II stopnia Ogólnopolskiego Konkursu Test Oxford Plus dla klas I-III - Ligia Legenza IIIC
Etap wojewódzki
- udział w III etapie Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty - Aleksandra Jałocha VIB
- miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Szkół Sienkiewiczowskich ,,Portret H. Sienkiewicza" - Alicja Sobiech VIA
- III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Szkół Sienkiewiczowskich ,,Portret H. Sienkiewicza - Adrianna Filipiak VIA,Katarzyna Ziółkowska IVB
- udział w III etapie Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty - Aleksandra Jałocha VIB
- VII miejsce w wojewódzkim XIV etapie konkursu ,,Poznajmy się bliżej - Mateusz Engelbrecht VA, Aleksandra Jałocha VIB, Kamil Bouchiker IVB
- wyróżnienie w Mazowieckim Konkursie Ekologicznym w kategorii klas I-III - Alicja Rojek IC,Magdalena Kawka IC
- wyróżnienie w Mazowieckim Konkursie Ekologicznym w kategorii klas IV- VI - Marta Waśniowska IVC
- wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym Szkół Sienkiewiczowskich ,,Portret H. Sienkiewicza" - Marika Chłopik IVC
Etap rejonowy
- udział w II etapie rejonowym Kuratoryjnego Konkursu Polonistycznego- Diana Wąntruch VIA, Sylwia Wysocka VIA
- udział w II etapie rejonowym Kuratoryjnego Konkursu Przyrodniczego - Sylwia Wysocka VIA
- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas III- Gabriela Bobruś IIIC
- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym ,,Z ortografią za pan brat'' w kategorii kl. VI -Sylwia Wysocka VIA
- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym ,,Z ortografią za pan brat'' w kategorii kl. IV -Małgorzata Kulhawik IVB
- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,, Bohaterowie nowel Henryka Sienkiewicza'' - Magdalena Słowik VIA
- IX miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim ,, Bohaterowie nowel Henryka Sienkiewicza'' - Anna Król VC
- wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym w kategorii klas II - Patryk Świątek IIA
Etap powiatowy
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Stroik Bożonarodzeniowy" - Weronika Czaplińska IVB
- II miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastycznym "Boże Narodzenie na kartach świątecznych" - Marta Waśniowska IVC
- II miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastycznym "Boże Narodzenie na kartach świątecznych" - Marta Waśniowska IVC
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Boże Narodzenie na kartach świątecznych" - Weronika Czaplińska IVB
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Szkół Sienkiewiczowskich ,,Dworki i pałace H. Sienkiewicza''- forma przestrzenna
Alicja Sobiech VIA
- I miejsce w XIV edycji Powiatowego Konkursu ,, ,,Poznajmy się bliżej - Mateusz Engelbrecht VA, Aleksandra Jałocha VIB, Karolina Gałązka IVB
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim Szkół Sienkiewiczowskich w Jeruzalu - Kamil Bouchiker IVB
- I miejsce w Powiatowym Integracyjnym Konkursie Plastycznym ,, o czym szumią mazowieckie wierzby'' - Karolina Gałązka IVB
- II miejsce w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,Doskonały matematyk''w kategorii kl. II - Natalia Szczęsna IID
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,, Stroik Bożonarodzeniowy'' - Weronika CzaplińskaIVB
- II miejsce w V Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Boże Narodzenie na kartach świątecznych'' Marta Waśniowska IVC
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Zęby myj, radośnie żyj''Ewelina Kropielnicka IIB
- III miejsce w VI Powiatowym Konkursie Matematycznym ,,Doskonały matematyk'' w kategorii kl. III - Natalia Cecotka IIIC
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym Szkół Sienkiewiczowskich ,,Dworki i pałace H. Sienkiewicza''- forma przestrzenna
Martyna Majszyk VIA
- III miejsce w Powiatowym Konkursie wiedzy o twórczości Henryka Sienkiewicza - Justyna Mroczek VC, Marta Cacko VIA
- IV miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym ,,Królowie elekcyjni i zabory'' - Diana Wąntruch VIA, Dominkia Sałata VIB, Ola Jałocha VIB
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Boże Narodzenie na kartach świątecznych '' - Weronika Czaplińska IVB
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,, Stroik wielkanocny'' Konrad Bogusz VIA
- wyróżnienie w Powiatowym Integracyjnym Konkursie Plastycznym ,, O czym szumią mazowieckie wierzby''- Weronika Adamiec IVB, Marta Słowik IVB, Marta Waśniowska IVC, Adrianna Filipiak IVC, Marika Chłopik IVC, Paulina Kot IVC, Weronika Czaplińska IVB,
Małgorzata Kulhawik IVB, Kornel Domeradzki VIA
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym ,,Zęby myj, radośnie żyj'' -Mateusz Cyran IIA
Etap miejski
- I miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Ozdoba choinkowa" w kategorii klas IV-VI- Beata Suchocka VC
- I miejsce w miejskim konkursie plastycznym "Ozdoba choinkowa" - Natalia Cecotka III C
- I miejsce w miejskim Konkursie Recytatorskim im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej - Julia Rodzoch II C
- I miejsce w miejskim Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego - Kamil Bouchiker IVB
- II miejsce w Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego - Natalia Piórkowska IIIA
- III miejsce w miejskim Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego - Karolina Gałązka IVB
- II miejsce w VII Miejskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii klasy I-III - Julia Dobrowolska III C
- III miejsce w VII Miejskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii klasy I-III - Agata Łaziuk IIIC, Natalia Cecotka III C
- III miejsce w VII Miejskim Festiwalu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej w kategorii klas I-III - Michalina Mikulska IIIA
- wyróżnienie w VI Miejskim Festiwalu Piosenki i Poezji Obcojęzycznej w kategorii klas I-III - Natalia Piórkowska IIIA
- III miejsce w VII Miejskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w kategorii klasy IV-VI - Kornel Domeradzki VIA
- wyróżnienie w miejskim konkursie plastycznym "Mój Jan Paweł II" - Agata Łaziuk IIIC, Dominika Ruta IIIC
- I miejsce w miejskim konkursie ,, Cichy bohater'' - klasa VC i część klasy VI
- wyróżnienie za prezentację multimedialną w konkursie ,,Cichy bohater'' - Justyna Mroczek VC
Indywidualne osiągnięcia sportowe naszych uczniów:
Etap wojewódzki
- indywidualne biegi przełajowe Jedlisk k/Radomia - Piotr Krasuski VIA
- II miejsce w Mistrzostwach Województwa mazowieckiego w kategorii młodziczek -Woźniak Wioletta IVA
Etap miejski
I miejsce w indywidualnych biegach przełajowych - Daria Kowalczyk IVB
II miejsce w indywidualnych biegach przełajowych - Katarzyna Wocial VIB
III miejsce w indywidualnych biegach przełajowych - Michał Dźbik IVC
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w warcabach 100-polowych w kat. Kadetek - Wioletta Woźniak IVA
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w warcabach 100-polowych - Hubert Natorff IIIA
II miejsce w indywidualnym pływaniu - Kornel Dpomeradzki VIA
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Mińskiego w warcabach 100-polowych - Dominika Sałata VIA
Zespołowe osiągnięcia sportowe
Etap ogólnopolski
- III miejsce w XIV Turnieju Piłki Nożnej Dzieci im. Kazimierza Górskiego o Puchar Burmistrza Miasta Góra Kalwaria w kat. dziewcząt
Etap powiatowy
- V miejsce w zawodach powiatowych w piłce nożnej dziewcząt
- V miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej chłopców
- VI miejsce w zawodach powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt
- VIII miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej chłopców
- IV miejsce w zawodach powiatowych w unihoku dziewcząt
- VI miejsce w zawodach powiatowych w piłce koszykowej dziewcząt
- VI miejsce w zawodach powiatowych w unihoku chłopców
- IX miejsce w czworoboju lekkoatletycznym chłopców
- IX miejsce w czworoboju lekkoatletycznym dziewcząt
- VII miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej dziewcząt
- VII miejsce w zawodach powiatowych w dwa ognie dziewcząt
- VIII miejsce w zawodach powiatowych w piłce nożnej chłopców
- VIII miejsce w zawodach powiatowych w piłce siatkowej chłopców
Etap miejski
- II miejsce w zawodach miejskich piłki nożnej dziewcząt
- II miejsce w zawodach miejskich w piłce ręcznej chłopców
- III miejsce w zawodach miejskich w piłce ręcznej dziewcząt
- III miejsce w zawodach miejskich w piłce koszykowej dziewcząt
- III miejsce w zawodach miejskich w piłce siatkowej dziewcząt
- I miejsce w zawodach miejskich w unihoku dziewcząt
- II miejsce w zawodach miejskich w unihoku dziewcząt
- III miejsce w zawodach miejskich w dwa ognie dziewcząt
Imprezy organizowane przez szkołę dla miasta, powiatu, społeczności lokalnej
- Podsumowanie akcji "Zachowaj trzeźwy umysł. Rozwijaj talenty" dla szkół podstawowych i gimnazjów Mińska Mazowieckiego
- Miejskie Zawody w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
- Miejskie Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych
- Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych
- Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych
- Powiatowe Zawody w Piłce Nożnej Dziewcząt z Gimnazjum
- Uroczystość oddania windy i placu zabaw połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej
- Oprawa artystyczna Powiatowej Konferencji Profilaktycznej
- Podsumowanie realizacji projektu rządowego "Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów klas I-III- Radość dzieciom" dla wszystkich szkół podstawowych naszego miasta
- Bal sylwestrowy dla społeczności lokalnej
- Miejskie Zawody w UNIHOCU Dziewcząt Szkół Podstawowych
- Miejskie Zawody w UNIHOCU Chłopców Szkół Podstawowych
- festyn rodzinny ,,Wspólna szkoła''
- zajęcia plastyczne dotyczące tradycji świątecznych ,,Malowanie pisanek woskiem'' dla grupy młodzieży amerykańskiej z North
Thurston High Sschool w ramach współpracy międzynarodowej naszego miasta zorganizowane we współpracy z MDK
- występ dzieci dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mieni
- Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny ,, Z ortografią za pan brat''
- Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas IV-VI
- Powiatowy Konkurs ,,Doskonały matematyk'' dla klas II-III
- Powiatowy Konkurs Historyczny ,, Królowie elekcyjni i zabory''
- Międzyszkolny Konkurs Literacki ,,Bohaterowie nowel Henryka Sienkiewicza''
- spotkanie z kombatantem puł. Stanisławem Całką (montaż słowno-muzyczny, wywiad, prezentacja multimedialna)
- uroczystość podsumowania wyników konkursów powiatowych i międzyszkolnych odbywających się na terenie naszej placówki
Spotkania ze specjalistami organizowane przez szkołę w ramach pedagogizacji rodziców naszych uczniów
- Konferencja psychologa Pani Jadwigi Zembek na temat: ""Jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać, aby dzieci do nas mówiły?
- Seminarium prowadzone przez pracownika Ośrodka Szkoleniowego Ekotur, Panią Beatę Skarżyńską, na temat "Prawa dziecka i prawa człowieka w nauczaniu i wychowaniu"
- Prelekcja psychologa Pani Justyny Kulma-Mazurek dla rodziców dzieci z oddziału zerowego na temat: "Granice i normy stawiane dziecku w relacjach rodzinnych"
- Wystąpienie psychologa Pani Izabeli Rek na temat: "Jak pomóc dziecku z trudnościami w nauce?"
Akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły
- Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin
- Akcja na rzecz Fundacji Osób Niepełnosprawnych i Niewidomych "Pomóż i Ty"
- Góra grosza
- Pomoc finansowa najbardziej potrzebującym rodzinom naszych uczniów z funduszy pozyskanych
na balu charytatywnym
- Kwesty PCK
- Zbiórka słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Warszawie
|
|
|