Spotkanie autorskie w "Szóstce"

W programie dydaktyczno - wychowawczym naszej szkoły edukacja czytelnicza i medialna zajmuje znaczące miejsce, gdyż "słowo pisane" powinno towarzyszyć dziecku w rozwoju od najmłodszych lat. Prasa i utwory literackie wzbogacają umiejętność komunikowania się oraz wprowadzają ucznia w świat kultury, stąd też troska nauczycieli o stały kontakt z twórcami "żywego słowa". Efektem owej troski było spotkanie z redaktorem naczelnym tygodnika "Co słychać?" panem J. Zbigniewem Piątkowskim, które odbyło się dnia 3 października. Przybył on do szkoły na zaproszenie Koła Redakcyjnego oraz sekcji kulturalno - oświatowej Samorządu Szkolnego. Zgromadzeni w bibliotece uczniowie czekali z niecierpliwością na niecodziennego gościa. Byli żywo zainteresowani nie tylko procesem powstawania pisma, ale też pragnęli poznać bliżej osobę pana Piątkowskiego, gdyż jest on postacią znaną w środowisku lokalnym.
     Redaktor J. Z. Piątkowski nie zawiódł słuchaczy i w sposób barwny przybliżył dzieciom poszczególne etapy powstawania pisma. Udzielił też rad i wskazówek uczniom redagującym gazetkę szkolną "Szósteczka". Zadeklarował również staż dziennikarski w swojej redakcji dla naszych najlepszych szkolnych dziennikarzy. Spotkanie zawierało wątki osobiste, gdyż p. Redaktor opowiadał z wielką nostalgią o swoim dzieciństwie, latach szkolnych i studiach. Dużo czasu poświęcił swojej pasji i miłości do książek.

Mówił nie tylko o potrzebie czytania, ale też wyrażaniu swoich uczuć i emocji poprzez twórczość literacką. Młodym słuchaczom zaprezentował kilka utworów poetyckich swojego autorstwa zebranych w tomiku pt. "Rozstaje" .
Snuł refleksje nad celem i sensem życia, miłości, podkreślał znaczenie domu rodzinnego i wartości, które się z niego wynosi.
Podczas spotkania wysłuchał i ocenił próby poetyckie autorek - uczennic naszej szkoły: Anny Jagiełło i Klaudii Dorosz.
Uczestnicy spotkania zadawali liczne pytania dotyczące pisma oraz życia osobistego gościa. Z wielką uwagą i skupieniem słuchali odpowiedzi, więc nic dziwnego, iż spotkanie trwało przeszło dwie godziny. Na zakończenie spotkania zostali obdarowani drobnymi upominkami będącymi jednocześnie reklamą tygodnika "Co słychać?".

Spotkanie było bardzo udane. Dostarczyło uczniom nie tylko konkretnych wskazówek do dalszej pracy, ale stało się też swoistą lekcją wychowawczą.

Nakarm głodne dziecko - wejdź na stronę www.Pajacyk.pl

Ostatnia aktualizacja strony: Jeszcze nie aktualizowana
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024/768 za pomocą przeglądarki IE 5+