DOJRZAŁOŚĆ SZKOLNA - GOTOWOŚĆ DZIECKA DO PODJĘCIA OBOWIĄZKU SZKOLNEGO

       przedszkolaki  Wiek przedszkolny, to okres szczególnie istotny dla dalszych losów dziecka - ucznia. Nauczyciele, jak i rodzice, powinni zadbać o stworzenie optymalnych warunków do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju dziecka, który jest podstawą sukcesu szkolnego. Perspektywa awansu z przedszkolaka na ucznia wywołuje u dziecka różne emocje.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat gotowości szkolnej

Artykuł na temat W czym może pomóc bajka i jaką moc mogą mieć jej słowa?

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W GR 0 A

WP 20181206 13 01 17 Pro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Czytaj więcej...

CZARODZIEJSKIE SŁOWA

 

Image0003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

AKTYWNIE SPĘDZAMY CZAS…

IMG 20180606 115754Ostatnie tygodnie obfitowały w wydarzenia, podczas których dzieci z oddziału przedszkolnego rozwijały swoje umiejętności aktywnie spędzając czas.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

DZIEŃ ZIEMI W ZERÓWCE

IMG 20180426 10440322 kwietnia na całym świecie obchodzimy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, aby pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. Czasem wystarczy dokręcić kran, zgasić niepotrzebną żarówkę, odnieść do neutralizacji zużyte baterie, wyrzucić śmieci do właściwego kosza, żeby Ziemia poczuła się zadbana. Zerówkowicze z naszej szkoły doskonale wiedzą jak dbać o środowisko. W ostatnim czasie dowiedzieli się nawet co zrobić z niesprawnym sprzętem elektrycznym lub co dzieje się z samochodami, które już nie nadają się do jazdy.

Czytaj więcej...

MARZEC I KWIECIEŃ W ZERÓWKACH

P1020605   Ostatnie tygodnie obfitowały w różne ciekawe wydarzenia. Świętowaliśmy DZIEŃ KOBIET i PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY, kultywowaliśmy tradycje wielkanocne przy wspólnym ŚNIADANIU WIELKANOCNYM. Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA ZESPOŁU DOWNA, na znak integracji, każdy z zerówkowiczów założył dwie niepasujące do siebie skarpetki.

 

Czytaj więcej...

ZERÓWKOWICZE W MUZEUM

IMG 20180307 124935Całościowe wspieranie rozwoju dziecka to podstawowy cel wychowania przedszkolnego. W różnorodnych działaniach dydaktyczno-wychowawczych ważne miejsce zajmuje obszar edukacji społecznej. Realizowane treści dotyczą głównie rodziny i grupy, ale także miejscowości, środowiska lokalnego oraz Polski jako ojczyzny.

 

 

 

Czytaj więcej...

KONKURS RECYTATORSKI W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

     IMG 20180302 115539Dnia 2 marca 2018r. w oddziałach zerowych odbył się Przedszkolny Konkurs Recytatorski. Utwory , które były recytowane to wiersze Jana Brzechwy. W konkursie wzięło udział 16 uczestników z trzech grup.

 

 

 

Czytaj więcej...

„TYDZIEŃ PRZYJAŹNI”, KTÓRY NIGDY SIĘ NIE KOŃCZY…

IMAG0573„ To człowiek jest człowiekowi

najbardziej potrzebny do szczęścia”

P. Holbach

 

     Nadrzędnym celem wychowania przedszkolnego jest dbanie o wszechstronny rozwój dziecka oraz kształtowanie jego osobowości. Współdziałanie w grupie rówieśniczej pozwala rozwijać uczucia życzliwości, sympatii i w końcu...

przyjaźni.

Czytaj więcej...