PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Podobny obrazW październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bibliotek szkolnych. Październik to również miesiąc bibliotek szkolnych. W związku z powyższym nauczyciele biblioteki szkolnej organizują akcję "Podaruj książkę bibliotece szkolnej!" Każda książka będzie miłym prezentem. Czekamy na książki zarówno dla dzieci jak i młodzieży czy dorosłych! Z góry składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom!

ZAPROSZENIE NA WARSZTATY DLA RODZICÓW

Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

w Mińsku Mazowieckim uprzejmie informuje, że w

Mińskim Centrum Profilaktyki

z siedzibą przy
       ul. Juliana Tuwima 1 w Mińsku Mazowieckim

będą realizowane

WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH

PT. „SZKOŁA DLA RODZICÓW”

Warsztaty będą prowadzone

w miesiącach wrzesień - grudzień b.r.

w każdą środę w godzinach 17.00-20.00

POBIERZ SZCZEGÓŁY

I TY ZOSTAŃ RATOWNIKIEM!

Znalezione obrazy dla zapytania PIERWSZA POMOCZapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w pokazie udzielania pierwszej pomocy przez Ratowników medycznych z OSP w Ładzyniu 25 września 2019r. (środa) o godz. 14:00 na sali gimnastycznej w naszej szkole.

W trakcie spotkania odbędą się zapisy do Szkolnego Klubu Ratowniczka, w którym metodą warsztatów będziemy poznawać sposoby pomocy poszkodowanym i ratowania życia ludzkiego, będziemy ćwiczyć podstawowe umiejętności z zakresu PIERWSZEJ POMOCY. Akcja organizowana z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

Klub „Ratowniczek”

PROGRAMY POPRAWY STANU ZDROWIA DLA UCZNIÓW KL. I-VI

dziewczynkaSPZOZ W MIŃSKU MAZOWIECKIM

ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PROJEKCIE

„Poprawa stanu zdrowia w zakresie otyłości wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu mińskiego”

oraz

„Poprawa stanu zdrowia w zakresie chorób kręgosłupa wśród dzieci z klas I-VI z terenu powiatu mińskiego”

współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach RPO WM 2014-2020.

Nabór uczestników rozpocznie się we wrześniu 2019 r.

Rekrutacja została wydłużona do momentu zamknięcia listy kandydatów.

Plakaty do pobrania

Więcej informacji na stronie https://www.spzozmm.pl/projekty-unijne/

AKCJA - SEGREGACJA

Do końca września w naszej szkole będzie trwała zbiórka makulatury. Powiązane paczki papieru prosimy przynosić w trzy kolejne czwartki września tj. 12, 19 i 26 IX.  Klasy  I - III zostawiają przyniesioną makulaturę w swoich klasach, natomiast starsze klasy w szatni szkolnej. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostana przeznaczone na zakup zieleni do naszej szkoły.

Zadbaj o środowisko i przyłącz się do akcji!

ZACZYNAMY NOWY ROK SZKOLNY 2019/2020

witaj szkolo-2

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020- poniedziałek 2 IX 2019 r.

•  Msza święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego w Kościele Św. Jana Chrzciciela godz9:00
  • dla uczniów klas IV- VIII część oficjalna na sali gimnastycznej godz. 10:30, później spotkania z wychowawcami w/g planu
  • dla uczniów klas I- III część oficjalna na sali gimnastycznej godz. 12:00, później spotkania z wychowawcami w/g planu.

Plan spotkań z wychowawcami ---> POBIERZ

KULTURA WŁĄCZANIA

Kultura włączaniaMazowiecki Instytut Kultury i Miasto Mińsk Mazowiecki zapraszają na Festiwal PowerON.
15 czerwca na tarasie i placu przed MDK Mińsk Mazowiecki koncerty, występy, warsztaty i animacje w ramach projektu " Kultura włączania" Integracja w praktyce.

Zapraszamy!

Szczegóły na plakatach.

#MińskMazowiecki #KulturaWłączania

WAKACJE W MIEŚCIE

wakacje w mieścieDrodzy Rodzice,

informujemy, że na terenie naszego miasta w okresie wakacji dzieci będą mogły skorzystać z ciekawej oferty wypoczynku w następujących miejscach:

• Miejskiej Bibliotece Publicznej z siedzibą przy ul. Józefa Płsudskiego 1A w atrakcjach pod hasłem ,,Wakacje na Zielonym Wzgórzu" w okresie od 1 lipca do 28 sierpnia 2019 roku w godzinach 11.00 - 17.00 dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat;
  • Muzeum Ziemi Mińskiej z siedzibą przy ul. Stefana Okrzei 16 w warsztatach muzealnych pod hasłem ,,Wakacje 2019 w muzeum" w okresie od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 roku w godzinach 10.00 - 11.30 dla dzieci w wieku od 4 do 14 lat.

Pełna oferta wypoczynku zamieszczona zostanie na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej (www.mbpmm.pl) i Muzeum Ziemi Mińskiej (www.muzeum-minskmaz.home.pl) oraz Miasta Mińsk Mazowiecki (www.minsk-maz.pl).