AKADEMIA BEZPIECZNEGO DZIECKA

1028 listopada w ramach Akademii Bezpiecznego Dziecka odbyła się akcja profilaktyczna „BĄDŹ WIDOCZNY NA DRODZE”. Gościem specjalnym  był asp. Zbigniew Kołak  z Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim.

4  10 2  

W czasie spotkania wyłoniono laureatów konkursu plastycznego dla klas pierwszych „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”. Zostali nimi: Karolina Łastowiecka (Ia), Oliwia Trajer (Ib) i Klaudia Kowalczyk (kl.Ic). Rozstrzygnięto również konkurs literacki „ODBLASKI”, cieszący się ogromną popularnością wśród dzieci. Wyróżniono w nim aż 16 osób za ciekawe rymowanki na temat widoczności pieszych.

13a 14b 15c

Dużą atrakcją okazało się KOŁO FORTUNY – BEZPIECZEŃSTWA, które umożliwiło sprawdzenie wiedzy o bezpiecznym uczestnictwie dzieci w ruchu drogowym. W trakcie umysłowych potyczek uczniów klas III, dotyczących bezpiecznych zachowań dzieci, nie zabrakło piosenek, wierszy i inscenizacji tematycznie związanych ze spotkaniem.

8 7 9 3 12 

Nad prawidłowym wykonaniem zadań czuwał pan policjant, który podzielił się swoją fachową wiedzą i stworzył przyjazny wizerunek stróża prawa.

0 1 5

Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania rozwiązali WIELKĄ KRZYŻÓWKĘ. Uczniowie klas I – III wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego i otrzymali oceną celującą od przedstawiciela Policji.

Motywem przewodnim spotkania była chętnie powtarzana przez dzieci rymowanka:

„Gdy nadejdzie jesień z pluchą,

mgła zasnuje rankiem drogę.

Chcesz bezpieczny być na drodze,

noś światełko odblaskowe!!!”

Uczniowie nagrodzeni w konkursie literackim "Odblaski":

 

 1. Filip Orzechowski kl. IIb
 2. Ala Kluska kl. IIb
 3. Maciej Grzybowski kl.IIb
 4. Patrycja Mroczek kl. IIIa
 5. Emilia Kociszewska kl. IIIc
 6. Przemek Rojek kl. IIc
 7. Rafał Górecki kl.IIa
 8. Aleksandra Perl kl. IIIa
 9. Alicja Gonet kl. IIId
 10. Martyna Ratyńska kl. IIb
 11. Piotr Czerwiński kl. IIb
 12. Kasia Chrust kl. IIb
 13. Igor Pawlik kl. IIIb
 14. Filip Wysocki kl. IIIb

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do sumiennego przestrzegania KODEKSU PIESZEGO.