CZYTAMY NA GŁOS

LOGOOgólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które jest zarówno pożyteczne jak i przyjemne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką święta została Janina Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września do dzień urodzin zasłużonej Polki.

"Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość" - tak twierdził Jim Trelease, amerykański pisarz, pedagog, autor przetłumaczonego na wiele języków bestsellerowego przewodnika dla rodziców i nauczycieli.
Czytanie uczy języka i myślenia, rozwija inteligencję emocjonalną i wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację. A także wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka i przynosi wzorce właściwych zachowań. Jest również jednym z głównych sposobów zdobywania wiedzy.
W naszej szkole jak co roku starsi uczniowie czytali młodszym. W tym roku do wspólnej zabawy dali się namówić ósmoklasiści, którzy odwiedzili pierwszaków i dzieci z oddziału przedszkolnego z lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"
Natomiast uczniowie klasy VI b zapoznali się z fragmentem książki ,,Cudowny chłopak"
Uczniom i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w tę wspaniałą inicjatywę.

1 3 7 9 10 12 13 14 15 16 17 18