NIE TAK DALEKO OD ZAMOJSZCZYZNY

4Uczymy się historii najlepiej przez pryzmat doświadczeń zwykłych ludzi. Mała dziewczynka ze starej fotografii i jej wizerunek w perfekcyjnym, dzisiajszym kadrze to nie to samo, co wzmianka o ofiarach wysiedleń z wojennej statystyki.

Nasi siódmoklasiści mieli okazję poznać dramat Dzieci Zamojszczyzny z przełomu 1942 i 1943 roku dzięki losom konkretnych ludzi przywołanych przez badaczkę i autorkę monografii Panią dr Beatę Kozaczyńską z Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach. Opowieść o losach małych Polaków ilustowana licznymi zdjęciami wykonanymi lub odnaleziomymi przez naszego gościa poruszyły i zachęciły do historycznych poszukiwań.

Po książki Pani dr Beaty Kozaczyńskiej warto wybrać się do szkolnej biblioteki. Tu czekają na Was podpisane przez autorkę egzemplarze.