ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

2121 XI obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.
Główną ideą Światowego Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.
Społeczność naszej szkoły w sposób szczególny pokazała, że warto być życzliwym, pomocnym i uśmiechniętym na co dzień. Miłym akcentem było wspólne obdarowywanie się cukierkami, uczniowie nie musieli martwić się w tym dniu sprawdzianami i testami, a w czasie przerw między lekcjami, wspólnie integrowaliśmy się podczas tańca na sali gimnastycznej.

Świetlica szkolna również włączyła się w obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Celem tego dnia było uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Z tej okazji w sali świetlicowej dominowały pogadanki oraz rozmowy na temat tradycji święta życzliwości oraz kolor żółty symbolizujący radość. Pojawiła się poczta życzliwości. Dzieci z wielkim zapałem przygotowywały kartki z miłym słowem dla kolegów i koleżanek. Tego dnia dało się odczuć życzliwość nie tylko słowem ale i gestem dlatego bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak wiele znaczy serdeczny uśmiech na twarzy.

2 7 9 15 21 19 29 27 3 5 6 10 12 13 16 17 18 20 22 24 25 26 28 4 11 14 23 1