SPOTKANIE Z PSEM I RATOWNIKIEM

10W listopadzie uczniowie klasy I b, III c i IV b spotkali się z niecodziennymi gośćmi. Byli to pan Kamil Kędziorek weterynarz, behawiorysta i psi trener oraz  ratowniczka wodna Julianna Buczek i jej pies Kefir. Dzieci miały okazję dowiedzieć się na czym polega praca ratownika, jakie są zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji przebywając latem na kąpieliskach.

Pani Julianna pokazała uczniom wyposażenie ratownika wodnego, który pracuje z psem i opowiedziała o jego pracy. W działaniach ratowniczych już wkrótce będzie brał udział pies ratownik Kefir, który jest w trakcie szkolenia. Kefir, chociaż wygląda groźnie i waży76 kg, okazał się bardzo przyjaznym i łagodnym psem. Pan Kamil wytłumaczył dzieciom, jak prawidłowo należy zachować się wobec każdego psa ,,pracującego” i co to znaczy być psim trenerem i behawiorystą. Opowiadał też o tym, jakie rasy psów mogą zostać ratownikami i jak przebiega ich szkolenie. To spotkanie na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

Eliza Lalak

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13