DZIEŃ AUTORÓW EUROPEJSKICH W SP 6

1525. marca obchodzimy Dzień Autorów Europejskich - wprowadzony w ubiegłym roku przez Komisjię Europejską, ma na celu budowanie mostów pomiędzy sektorami literatury i edukacji, a także zachęcanie mieszkańców kontynentu do czytania i odkrywania literatury europejskiej wraz z jej bogactwem językowym oraz kulturowym. Ważne jest też przy tej okazji uświadomienie edukacyjnej roli książek.
Na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego przy SP6 na spotkanie przybył Pan Dyrektor Krystian Matuszewski oraz Pani Katarzyna Trojanek, koordynator Sieci Szkolnych Klubów Europejskich. Uczniowie i zaproszeni goście obejrzeli film o etapach powstawania książki, wzięli udział w kilku quizach czytelniczych oraz w głośnym czytaniu fragmentów książek w różnych językach europejskich - po polsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, szwedzku, włosku, rosyjsku. Pani Kasia przygotowała zagadkę w języku francuskim, a Pan Dyrektor - czeskim. W nagrodę za dobrze udzielone odpowiedzi czekały drobne upominki od Europe Direct Mińsk Mazowiecki.

P. Białoskurska, A. Grygielewicz