WESPÓŁ W ZESPÓŁ

7Wisława Szymborska o twórczości Jeremiego Przybory powiedziała, że jest to połączenie liryki z tekstem żartobliwym, ale takie, że nie widać szwów. W dwudziestą rocznicę śmierci wybitnego twórcy Kabaretu Starszych Panów uczniowie trzech klas zaproponowali społeczności szkolnej zabawę polegającą na rozpoznawaniu piosenek na podstawie ilustracji. Jak można było się spodziewać, efekty artystycznej pracy były urocze i wcale niełatwe do odgadnięcia nawet dla wytrawnych znawców utworów sławnego duetu.

Konkurs miał łączyć pokolenia i sprowokować w domach rozmowy z seniorami pamiętającymi niezwykłe wieczory z udziałem dżentelmenów. Czy to się udało?

Laureatami konkursu na najlepszą pracę plastyczną do piosenki, zorganizowanego przez panie: Marzenę Kryczyk - Król, Małgorzatę Postolską i Martę Bogdańską zostali:

I miejsce - Emilia Iwańczuk, kl. VIIa

II miejsce - Alicja Morkis, kl. IIIa

III miejsce - Ula Stawska, kl. IVa

wyróżnienia:

Piotr Radzikowski, kl. IIIa

Viktoria Makarevich, kl. IVa

Zuzanna Sobiepanek, kl. VIIa

Nagrodę specjalną Dyrektora Szkoły otrzymał Franciszek Michalski, kl. IVa

Osoby, które najlepiej dopasowały tytuły piosenek do wystawionych prac:

I miejsce - klasa IVc (wych. Małgorzata Tomkiewicz)

II miejsce - klasa VIIc (wych. Lucyna Blacharska)

III miejsce - klasa Ia (wych. Marzanna Barys)

Wszystkim serdecznie dziękujemy i dziękujemy za wspaniałą postawę.

Nagrody w konkursie ufundowała Rada Rodziców.