DLA BABCI I DZIADKA

   DSC 1082Kim  są  dla  nas  dziadkowie?  Długo  by  mówić…  Mieć  dziadków  to  prawdziwe  szczęście. Kochają oni swoje wnuczęta ponad  świat. To osoby wyjątkowe, ciepłe, cierpliwe,  na które można zawsze liczyć. Wspierają swoich  potomków,  pomagają  im  i  wierzą  w  nich  tak  mocno,  jak  nikt  inny  na  świecie.  Wnuki  dla  dziadków  to  prawdziwe  oczko  w  głowie.  Z kolei seniorzy są dla nich autorytetami. To  dzięki nim młode pokolenie dostrzega, że wraz  z upływem lat życie wciąż jest piękne, bo bardziej dojrzałe.  Poprzez  to  święto  uświadamiamy  dzieciom,  jak  wiele  zawdzięczamy  dziadkom, ich wiedzy i doświadczeniu.

 

   Dzień Babci i Dzień Dziadka to nie tylko okolicznościowe wierszyki, kwiaty czy tort… Z okazji tego sympatycznego święta, z inicjatywy uczniowie naszej szkoły zorganizowali dla tych, pod okiem których mogą wieść beztroskie dzieciństwo, występ artystyczny. Dziadkowie z kolei mogli zobaczyć wysiłek  własnych  wnuków  włożony  w  przy-gotowanie  przedstawienia,  docenić  ich  trud  i starania.

DSC 1060   Na wstępie miłych gości serdecznie powitała Dyrektor szkoły, która również złożyła solenizantom z głębi serca płynące życzenia, a  następnie  zaprosiła  do  obejrzenia  jasełek  i  wysłuchania  dedykowanych  im  kolęd.  Wychowankowie  poszczególnych  poziomów klas  śpiewali  chóralnie  wzruszające  polskie kolędy.  Dzieci  klas  I  zadedykowały dziadkom pastorałkę  „Bosy  pastuszek”,  uczniowie  klas II pochwalili się kolędą „Przybieżeli do Betlejem”, a trzecioklasiści  zaśpiewali radosne „Dzisiaj  w Betlejem”.  Klasa  II  b  zagrała  babciom  i  dziadkom na dzwonkach „Lulajże, Jezuniu”. Nie zabrakło też popisów indywidualnych - Alan Rek wygrał  na  akordeonie  kolędę  „Do  szopy,  hej pasterze!”, Marlena Stal na skrzypcach - „Gdy śliczna Panna…”, zaś Kacper Paździoch i Tatiana Aniśko zaskoczyli słuchaczy niekonwencjonalnym wykonaniem  pastorałek  z  repertuaru zespołu  Golec  uOrkiestra. 

   DSC 1071Przedstawienie miało niezwykle uroczysty charakter. Sala była wypełniona po brzegi. Łzy wzruszenia spłynęły po policzkach wielu osób. Dziadkowie przyłączyli  się  do  wspólnego  kolędowania,  zapanował  radosny  nastrój.  Na  zakończenie  wnuki wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki wykonane pod bacznym okiem swoich wychowawców. Wspomnienia tego wydarzenia z pewnością będą w przyszłości zarówno dla dziadków jak i dla wnuków bezcenne.

DSC 1060 DSC 1062 DSC 1063 DSC 1067 DSC 1069 DSC 1070 DSC 1071 DSC 1073 DSC 1080 DSC 1082 DSC 1083 DSC 1085 DSC 1086