WARSZTATY TEATRALNE TRZECIOKLASISTÓW Z KATOLICKIM TEATREM EDUKACJI

1Teatr jest magią. Tu wszystko jest możliwe: rzeczy ożywają, postaci latają, a mrówka może być wielkości słonia. Kontakt dzieci z teatrem to nie tylko wspólne oglądanie sztuki teatralnej, którą miały możliwość obejrzenia uczniowie klas trzecich - ,,Piotruś Pan i piraci”, ale również zabawa w teatr. Była to doskonała okazja do poznania wielu tajemnic pracy aktora, reżysera i próba odpowiedzi na pytanie: ,,Kto tworzy teatr?”. Aktor, aktorka, reżyser – to nie jedyni twórcy spektaklu.

Podczas zajęć poprzez zabawy ruchowe – pantomimę, głosowe – ćwiczenia z dykcji i emisji głosu, oddechowe, rozwijające wyobraźnię, koncentrację i poczucie przestrzeni, dzieci weszły w świat teatru i publicznych występów. Przełamywały nieśmiałość i zwiększały poczucie własnej wartości.

Te warsztaty to świetna, kreatywna zabawa, dająca uczestnikom możliwość twórczego rozwoju i odkrywania swoich zdolności i możliwości na scenie.

Tak więc – teatr to miejsce, ludzie, spektakle, zabawa i świat dziecięcej wyobraźni !

1 2 3 4 5 6 7 8 9