SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2018/2019

su1 28 września 2018r. uczniowie naszej szkoły pierwszy raz wzięli udział w prawdziwie demokratycznych wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Był to taki mały przedsmak dorosłości i ważny dla szkoły dzień!

Prawo udziału w wyborach mieli wszyscy uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII.
Powszechność, równość i oczywiście anonimowość – te trzy zasady zostały zachowane. Wszystko zostało zorganizowane w pełni rzetelnie i profesjonalnie, zgodnie z demokratycznymi zasadami i procedurami: sala wyborcza, komisja, urna, karty do głosowania, ład i porządek.

            Pierwsze demokratyczne doświadczenie młodych ludzi w małych społecznościach szkolnych buduje w nich przekonanie, że akt głosowania i ich jednostkowy głos ma znaczenie – przekłada się na realne zmiany w szkole np. we władzach ich samorządu uczniowskiego czy zakresie jego aktywności. To przekonanie o znaczeniu pojedynczego głosu, według badaczy, ma kluczowe znaczenie dla późniejszej, już dorosłej decyzji o udziale w wyborach.

            "Szóstka" wychowuje i uczy odpowiedzialności za swoje decyzje.

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodnicząca:

Katarzyna Chrust 7 b

 

Z-ca przewodniczącej:

Jakub Bycul 8 d

 

Członkowie:

Paździoch Kacper 7 c

Maja Okoła 4 d

Nina Gańko 4 c

DSC 0259

su1 SU2 SU3 SU4 DSC 0259