TVP w Szóstce


7Nasza szkoła współpracując z TVP Warszawa reprezentowaną przez p. Ew Sumisławską wzięła udział w nowym telewizyjnym przedsięwzięciu zorganizowanym w ramach projektu "Internetowy Teatr TVP dla szkół". Główną ideą tej akcji jest wzbudzanie zainteresowania dzieci sztuką, dotarcie do młodego widza z wykorzystaniem współczesnej technologii. 

W dniu 13 czerwca o godz.10.00 uczniowie klas młodszych obejrzeli spektakl Radosława Kasiukiewicza przygotowany przez Wrocławski Teatr Lalek po tytułem "Co wtrawie piszczy?". Przedstawienie dotyczyło jednego z najważniejszych tematów jakim jest ochrona środowiska. Dla dzieci była to "teatralna lekcja" o  przyrodzie i geografii. Uwagę widza przyciągała interesująca scenografia oraz lalki i kostiumy zaprojektowane i wykonane  z niezwykłą dbałością o szczegóły.

 1  8  9

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że umożliwiono nam udział w tym nowatorskim projekcie. Poczuliśmy się wyróżnieni jako szkoła, ponieważ w całej akcji uczestniczyła ekipa Telewizji Polskiej, co było ogromnym przeżyciem  dla uczniów i nauczycieli.

3  4  5  6

Mogliśmy to przeżyć jeszcze raz oglądając w telewizji popołudniowe wydanie Kuriera Warszawy i Mazowsza o godz. 18.40. O naszej szkole jest mowa w szóstej minucie wiadomości, które można obejrzeć pod adresem:

http://iteatr.tvp.pl/11435684/co-w-trawie-piszczy-aktualnosci-z-otv-warszawa 

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Ewy Sumisławskiej za pomoc w zorganizowaniu przedstawienia dla najmłodszych odbiorców z naszej szkoły.