OFERTA EDUKACYJNA ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

Pragniemy przedstawić Państwu ofertę edukacyjną Oddziałów Przedszkolnych funkcjonujących w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. W związku ze zbliżającą się rekrutacją do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2017/2018 prosimy Państwa o zapoznanie się z naszą ofertą.

Oddziały przedszkolne w naszej szkole znajdują się w oddzielnej części budynku. Wyposażone są w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, odpowiednio dostosowane do potrzeb i wieku dzieci. W oddziałach panuje przyjazna i rodzinna atmosfera. Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która na bieżąco doskonali się zawodowo. Dodatkowym atutem szkoły są specjaliści: logopeda, psycholog oraz pedagog szkolny. Ponad to do pomocy dzieciom zatrudniony jest również pracownik obsługi. W razie potrzeby do dyspozycji dzieci jest pielęgniarka szkolna. W ofercie edukacyjnej naszych oddziałów przedszkolnych, oprócz zajęć obowiązkowych proponujemy Państwa dzieciom bezpłatne zajęcia dodatkowe:
1. Język angielski
2. Religia
3. Rytmika
4. Arteterapia
5. Zajęcia sportowe
6. Terapia logopedyczna
7. Systematyczne zajęcia czytelnicze
8. Zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej, boisku Orlik, placu zabaw.
9. Zajęcia z zastosowaniem innowacji np. komputera
10. Uczestnictwo w imprezach i uroczystościach klasowych i szkolnych, akademiach okolicznościowych, spotkaniach z ciekawymi ludźmi, wycieczkach i konkursach szkolnych i pozaszkolnych.
11. Jesteśmy corocznym organizatorem Wiosennej Olimpiady Zerówkowicza, na którą zapraszamy gości z innych przedszkoli.
12. Nasze dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach edukacyjnych, a także w zajęciach przyrodniczych z żywymi okazami. Organizujemy również spotkania z ciekawymi ludźmi oraz wyjścia do muzeum, na przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne.
13. W codziennej pracy z dziećmi staramy się propagować zdrowy styl życia poprzez udział w projektach: „Owoce i warzywa w szkole" oraz w akcji „Szklanka mleka".
14. Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Miejską Biblioteką Publiczną odwiedzamy również Nadleśnictwo, Straż Pożarną i Komendę Policji w Mińsku Mazowieckim.
Aktualnie do SP6 uczęszczają dzieci podzielone na trzy grupy przedszkolne: dwie pięciogodzinne oraz jedną dziesięciogodzinną. Grupy pięciogodzinne pracują na zmiany, grupa dziesięciogodzinna pracuje od 7.00 do godziny 17.00.
Drodzy Rodzice zachęcamy Państwa do wyboru naszej szkoły- SP6, ponieważ organizacja i metody pracy są spójne z metodami, które będą kontynuowane i rozszerzane przez nauczycieli w pierwszej klasie. Wdrażając dzieci do szkoły stwarzamy możliwość edukacji poprzez zabawę, nie zapominając o trosce i indywidualnym podejściu do każdego dziecka. Łączymy opiekę przedszkolną z obowiązkami szkolnymi, dzięki temu przejście z jednego etapu edukacyjnego na drugi jest dla dziecka łatwiejsze i mniej stresujące.
Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczą w ważnych wydarzeniach związanych z życiem szkoły, przygotowują się do roli ucznia, obserwując swoich starszych kolegów, poznają miejsce, gdzie spędzą kolejne lata nauki.
Mamy nadzieję, że bogata i wszechstronna oferta, którą proponujemy Państwa dzieciom przekona wszystkich Rodziców, że warto rozpocząć edukację od szkoły „ na szóstkę".
Zapraszamy do naszej szkoły oraz do odwiedzania strony Internetowej http://www.sp6.edu.pl zakładka Oddziały przedszkolne.

Dyrektor szkoły, pani Anna Zalewska
Nauczyciele oddziałów przedszkolnych:
Jolanta Czyżkowska
Aneta Syryjczyk
Anna Pessel
Monika Nowak

ZAJĘCIA

015 016 DSC08943 DSC08948 DSC08992 DSC09062 DSC09130 DSC09419 DSCF2930 DSCF2931 DSCF2934

ZAJĘCIA DLA DZIECI I RODZICÓW

  

IMG 5952

GOŚĆIE

DSC08865 DSCF2917

ZERÓWKOWICZE NA DWORZE

018 021 024 036 DSC09634 P1000148 P1000163

PRZEDSTAWIENIE

DSC09261 DSC09263 DSC09376

Z WIZYTĄ W MUZEUM

DSCF0630 DSCF0633 Zdjęcie-0116

KONCERT MUZYCZNY ZESPOŁU WIRTUOZ

IMG 20170317 113656