CZAS WYPOCZYNKU I DOBREJ ZABAWY, CZYLI "WAKACJE Z KSIĄŻKĄ"

LOGOSzkolny konkurs fotograficzny „Wakacje z książką” jest świetnym dowodem refleksji, że zdjęcie potrafi zastąpić wiele słów. Fotografia jest środkiem wypowiedzi, przekazuje w formie obrazu  fabułę zdarzeń. Ważny przy tym jest sposób ekspresji artystycznej i suma przeżyć osób utrwalonych na zdjęciu.

Szkolny turniej skierowany był do pasjonatów czytania, uczniów klas I – VIII, którzy nawet w czasie letniego wypoczynku nie rozstawali się z książką. Nadesłane zdjęcia są kwintesencją przesłania konkursu, tym bardziej, że ukazują nie tylko radość czytania, ale również piękno natury i urokliwe zakątki przyrody.

Wszyscy uczestnicy konkursu nadesłali pomysłowe i ciekawe ujęcia, co najlepiej widać w obiektywie. Szkolne jury złożone z nauczycieli biblioteki, uwzględniając sugestywne odczucia koleżanek od plastyki,  wyłoniło następujących laureatów:

Nagroda specjalna „Nauczycieli  Biblioteki”:

• Aleksandra Rogala, kl. 5 b

I miejsce: