WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

LOGOW piątek 30 września, jak co roku, w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządy Uczniowskiego. Po zaciętej kampanii wyborczej z siedmiorga kandydatów w równych, powszechnych i tajnych wyborach wyłoniono nowy zarząd. W jego skład weszli:

przewodniczący: Kuba Sujak,

zastępca: Mateusz Kowalczyk

członkowie:  Weronika Iwaniuk. Damian Kołodziejczyk, Kinga Stąpór.

Łącznie zagłosowało 294 uczniów, w tym 4 głosy były nieważne. Wszystkim kandydatom dziękujemy za udział w wyborach. Wygranym gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

 

Czytaj więcej...

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO NA ROK SZKOLNY 2022/2023

logo samorzad

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego ogłaszają nabór kandydatów do Rady Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie z klas IV – VIII, którzy chcieliby kandydować, proszeni są o zgłoszenie się do opiekunów Samorządu Uczniowskiego, pani Dajany Kaski, Agaty Zychowicz, Kamili Tarczyńskiej i Marzeny Król. Zadaniem kandydatów jest przygotowanie prezentacji swojej osoby na formacie A3 (duży blok rysunkowy).

Plakat powinien zawierać:

- fotografię

- imię i nazwisko

- klasę

- zainteresowania

- plan działań w Samorządzie Uczniowskim (propozycje ciekawych działań, jakie może podjąć w szkole)

Plakaty należy składać do opiekunów Samorządu Uczniowskiego do dnia 19.09.2022r. (poniedziałek)

Wybory odbędą się w dniu 30.09.2022r. (piątek)

WESPÓŁ W ZESPÓŁ

RRJesteśmy przekonani o tym, że jeśli łączą nas cele, to dobrze jest, gdy przy stole zasiadają wszyscy, którzy swoimi pomysłami Szkołę chcą uczynić lepszą i bardziej przyjazną.

Dlaczego też na ostatnie spotkanie Rady Rodziców z Dyrekcją został zaproszony przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Mateusz Kowalczyk z 7c opowiedział zebranym o uczniowskich pomysłach na uprzyjemnienie czasu spędzanego w szkole. Wiele z nich spotkało się z akceptacją.

Efekty zobaczymy wkrótce.

Czytaj więcej...

IV EDYCJA MIĘDZYSZKOLNEJ INICJATYWY SAMORZĄDOWEJ

LOGOW dniu 08.10.2021 r. Ruszyła czwarta edycja Miedzyszkolnej Inicjatywy Samorządowej. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami ze wszystkich szkół podstawowych w Mińsku Mazowieckim spotkali się z p. Elizą Bujalską na dziedzińcu przed Miejskim Domem Kultury, aby poprzez zabawę poznawać się i integrować.

 

Czytaj więcej...

NIC O NICH BEZ NICH

1Mamy nowy Samorząd Uczniowski!

W miniony piątek po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów okazało się, że największym zaufaniem uczniowie Szóstki obdarzyli Mateusza Kowalczyka z 7c. Pozostali kandydaci będą z przewodniczącym ściśle współpracować.

Przebiegowi wyborów przyglądała się goszcząca w murach naszej Szkoły Pani wiceburmistrz Eliza Bujalska, która zapewniała, że samorządy wszystkich mińskich szkół podejmować będą wspólne inicjatywy.

Czytaj więcej...

POEZJA DLA PANA DYREKTORA

2

Panie Dyrektorze!

Życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie Pana życia zawodowego. Mamy dla Pana wiersz Wisławy Szymborskiej. Właśnie zdobył Pan miasto Gordion i stoi Pan oko w oko z węzłem. Jesteśmy przekonani, że tak jak Aleksander Macedoński potrafi Pan myśleć inaczej niż wszyscy, porzucić utarte ścieżki, pójść do celu inną drogą, stosując czasem nietypowe i niestandardowe rozwiązania. Życzymy sukcesów na miarę podbojów Aleksandra Wielkiego!

 Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6

 

1

 

 

 

POMÓŻ NASZEJ BIBLIOTECE WYGRAĆ 1000 KSIĄŻEK!

1

Nasza szkoła przystąpiłą do konkursu Empiku

"1000 powodów by czytać"

Prosimy o wsparcie naszej akcji i codzienne głosowanie na naszą szkołę: 

https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

Pomóżmy naszej bibliotece wygrać  1000 książek!

 

 

 

 

1 2 3

PIERWSZE DZIAŁANIA W MIĘDZYSZKOLNEJ INICJATYWIE SAMORZĄDOWEJ

Już w pierwszych dniach października spotkaliśmy się z przedstawicielką MIS - Dominiką Wierzbicką, aby omówić projekt nr 7 - "Międzyczas" w Mińskim Budżecie Obywatelskim

1

 

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI 2019/2020

logo27 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  wyborach  do Rady Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2019/2020. W uroczysty sposób uczniowie klas IV, V, VI, VII i VIII oddawali swoje głosy na wybranych przez siebie kandydatów i wrzucali karty do głosowania do przygotowanej urny. Głosowanie przebiegało pod okiem komisji, z zachowaniem wszystkich procedur. Po podliczeniu wszystkich głosów poznaliśmy skład nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. 

Dziękujemy za wszystkie oddane głosy!

 SKŁAD SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodnicząca:

Amelia Wilczek 7c

 

Z-ca przewodniczącej:

Marlena Wiczuk 6a

 

Członkowie:

Paweł Zarzycki 8c

Michalina Gąsior 6d

Kacper Szwaj 6e

 

1 2 2a 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12