„DZIEŃ, KTÓRY POŁĄCZYŁ SERCA – INTEGRACYJNY DZIEŃ DZIECKA PEŁEN RADOŚCI, EMPATII I WZRUSZEŃ”
Dzień Dziecka to wyjątkowy czas pełen uśmiechu, zabawy i niezapomnianych chwil. W tym roku uczniowie klas ósmych mieli zaszczyt uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu integracyjnym, organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ignacowie. Był to dzień, który na długo pozostanie w naszych sercach.
Nasi uczniowie zaangażowali się w obchody jako wolontariusze, wspierając dzieci z różnymi dysfunkcjami podczas licznych atrakcji i aktywności. Wspólnie uczestniczyliśmy w rozgrywkach sportowych, rywalizacjach drużynowych oraz zabawach integracyjnych. Młodzież wykazała się ogromną odpowiedzialnością, troską, empatią i opiekuńczością, tworząc atmosferę bezpieczeństwa, akceptacji i wzajemnego szacunku.
Był to magiczny dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, integracji i prawdziwej życzliwości. Pokazał, jak wiele dobra drzemie w młodych ludziach i jak ważne jest budowanie relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu oraz otwartości na drugiego człowieka.
DZIEŃ DZIECKA KLASY IB NA KĘDZIERAKU
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 1b spędzili wyjątkowy dzień na Kędzieraku. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i życzliwości rodziców przygotowano wiele atrakcji, które dostarczyły dzieciom mnóstwo radości i niezapomnianych wrażeń.
Na uczestników czekał pyszny poczęstunek oraz ognisko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy pierwszej pomocy, podczas których dzieci mogły poznać podstawowe zasady udzielania pomocy potrzebującym. Niezwykłą atrakcją było również spotkanie ze strażakami z OSP Kędzierak, którzy zaprezentowali wóz strażacki, opowiedzieli o swojej pracy oraz pokazali specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych.
WYNIKI XXI POWIATOWEGO KONKURSU LITERACKIEGO POŚWIĘCONEGO ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA
I miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim
II miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim
III miejsce – drużyna ze Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Kałuszynie
ZAPROSZENIE AKTYWNY WEEKEND W SP6
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6
zapraszają na
Wydarzenie sportowo – rekreacyjne
W dniu 14.06.2026 r. (niedziela)
Miejsce: boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 6
W godzinach 9:00 – 15:00
W programie:
- turniej piłki nożnej dla dzieci z roczników 2014/2015
- turniej dla rodziców
- animacje i konkursy ruchowe
- strzelnica sportowa
- testy sprawnościowe z wykorzystaniem systemu Fitlight.
- spotkanie z dietetykiem
Dla uczestników turnieju przewidziano posiłek regeneracyjny.
Dla uczestników przewidziano medale i wyróżnienia.
Zgłoszenia drużyn do turnieju: 25 759 35 08
Zadanie pn. „Sportowa integracja na Orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim” dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki


PODSUMOWANIE KONKURSÓW POWIATOWYCH 2026
Uroczyste rozdanie nagród uczestnikom konkursów powiatowych
i międzyszkolnych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 6
w Mińsku Mazowieckim odbędzie się
17 czerwca 2026 roku o godzinie 10:00.
Zapraszamy laureatów wraz z opiekunami
WYNIKI XXI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA KLAS IV - VIII
Wyniki XXI Powiatowego Konkursu Matematycznego
dla klas IV- VIII Powiatu Mińskiego.
WYNIKI --> POBIERZ
ZAPISY DO ŚWIETLICY NA ROK SZKOLNY 2026/2027
Zapisy uczniów do świetlicy na rok szkolny 2026/2027 odbywać się będą w dniach 1- 26.06.2026r. Prosimy o wydrukowanie, wypełnienie oraz dostarczenie do świetlicy karty zgłoszenia.
PIERWSZE ZAJĘCIA ZE STRZELANIA LASEROWEGO
21 maja w naszej szkole odbyły się pierwsze zajęcia ze strzelania laserowego w ramach edukacji dla bezpieczeństwa. Ósmoklasiści podeszli do zadania z pełnym profesjonalizmem — byli świetnie przygotowani teoretycznie, a podczas ćwiczeń zachowali wszystkie zasady bezpieczeństwa.
Uczniowie pracowali pod okiem specjalisty, który pokazywał, jak prawidłowo przyjąć postawę strzelecką oraz jak bezpiecznie i odpowiedzialnie obchodzić się z bronią treningową.
Okazało się, że celność to ich mocna strona — niektórzy już pierwszego dnia zaczęli zastanawiać się, czy nie mają ukrytego talentu. A drugiego dnia… wrażenia wciąż były żywe, a rozmowy o „najlepszych strzałach” nie milkły na przerwach.
Zajęcia okazały się strzałem w dziesiątkę — dosłownie i w przenośni — dlatego planujemy ich kontynuację.
GOLE, PASJA I MARZENIA
22 maja 2026 r. gościli w naszej szkole piłkarze reprezentacji MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki- byli to Damian Pawlus i Adrian Gilant. Spotkali się z klasami 0-2. Opowiadali o swojej karierze piłkarskiej, zadawali pytania, rozdawali nagrody. Uczniowie mogli poznać historię klubu MKS Mazovia i wiele ciekawostek związanych z klubem piłkarskim. Adrian to nasz uczeń, swoją determinacją i ciężką pracą pokazuje młodemu pokoleniu, że jak się chce to można osiągnąć bardzo dużo mimo młodego wieku. To było bardzo miłe spotkanie i powrót wspomnieniami do niezapomnianych lat szkolnych. Mamy nadzieję, że przed nami nie jedno takie spotkanie. Życzymy dużo sukcesów w dalszej karierze!
ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że 31 maja to ,,Światowy Dzień bez Tytoniu”, obchodzony od 1987r. i ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. Misją wydarzenia jest podnoszenie świadomości o niebezpieczeństwach związanych z używaniem tytoniu, praktykach biznesowych firm tytoniowych oraz działaniach WHO w walce z epidemią tytoniu. Święto jest dobrą okazją, by wszyscy wspólnie mogli się zastanowić jak poprawić swoje zdrowie.
SPOTKANIE Z RODZICAMI PRZYSZŁOROCZNYCH KLAS I i ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

Serdecznie zapraszamy Rodziców przyszłorocznych klas I oraz oddziału przedszkolnego na spotkanie organizacyjne
dnia 28 maja 2026 roku
godz. 17.00 "zerówka"
godz. 18.00 klasy I
O STRASZLIWYM SMOKU I DZIELNYM SZEWCZYKU, PRZEŚLICZNEJ KRÓLEWNIE I KRÓLU GWOŹDZIKU
19 maja 2026r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyło się przedstawienie teatralne pt. „O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku” przygotowane przez uczniów z koła teatralnego „Wyżyny”. Młodzi aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, dostarczając widzom wielu emocji, uśmiechu
i świetnej zabawy.
Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem pani Kamili Tarczyńskiej, oprawa muzyczna - pani Ewa Szymańska-Kopcińska oraz scenografia - pani Ewelina Spychała.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za występ oraz gratulujemy talentu i odwagi scenicznej.
WYNIKI KONKURSU "MAGICZNE WIERSZE JULIANA TUWIMA
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu „Magiczne Wiersze Juliana Tuwima”, którzy wykazali się doskonałą znajomością twórczości poety oraz ogromnym zaangażowaniem. Z radością przedstawiamy laureatów konkursu:
Laureaci konkursu:
I miejsce – Konstanty Ciozda kl.2b
II miejsce (ex aequo)– Nadia Lasek kl. 2a, Sandra Korzeń kl.2c
III miejsce – Krzysztof Goncikowski kl.2a
Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW
20 maja uczniowie klasy 1c odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej
Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. W czasie wizyty dzieci zobaczyły gdzie się znajduje i jak działa centrum dowodzenia straży pożarnej. Przypomniały sobie jak korzystamy z numerów alarmowych. Strażacy zaprezentowali pojazdy pożarnicze, sprzęt ratowniczy i gaśniczy. Dzieci mogły również zobaczyć jak wygląda kabina wozu strażackiego i jak obsługuje się hydrauliczne narzędzia ratownicze. W czasie zwiedzania, dzieci obserwowały pokazowy zjazd strażaków po ześlizgu i przygotowanie do wyjazdu alarmowego. Na zakończenie każdy uczeń mógł zobaczyć jak działa wąż strażacki, założyć hełm i porozmawiać ze strażakami. Dzieci przekazały własnoręcznie wykonane laurki. Jeszcze raz dziękujemy Strażakom za ich pracę i poświęcenie każdego dnia.
LEKCJA BANKOWOŚCI W KLASIE 1C
7 maja 2026 roku uczniowie klasy 1c wzięli udział w lekcji bankowości zorganizowanej w oddziale Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim. Pierwszoklasiści zapoznali się z zawodem pracownika banku. Dowiedzieli się czym zajmuje się bank, dlaczego warto oszczędzać, co to jest konto bankowe, karta płatnicza i jak bezpiecznie z niej korzystać. Zwrócono uwagę na ochronę danych osobowych w internecie, konieczność tworzenia silnych haseł i ostrożnego poruszania się w sieci. Uczniowie mieli możliwość osobiście sprawdzić jak działają maszyny do szybkiego liczenia pieniędzy.
Pod koniec spotkania dzieci chętnie zadawały pytania pracownikom banku. Aktywność oraz poziom wiedzy jaki prezentowali uczniowie zostały nagrodzone wspaniałymi upominkami. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pracowników Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim za dużą otwartość i cierpliwość w odpowiadaniu na nawet najtrudniejsze pytania naszych uczniów.
ZAPRASZAMY NA DNI MIASTA
To już 605 lat! Świętujemy Dni Miasta!
Mińsk Mazowiecki obchodzi swoje urodziny, a to najlepsza okazja, by po prostu się spotkać i pobyć razem. W tym roku czekają na Was zarówno kameralne, jak i duże wydarzenia plenerowe — kulturalne, sportowe i rekreacyjne.
KRZEPIŁ SERCA - DZIŚ INSPIRUJE NAS

15 maja w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona poświęcone wybitnemu polskiemu pisarzowi – Henrykowi Sienkiewiczowi. Akademię przygotowali uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami klas.
Podczas uroczystości uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z życia i twórczości autora „Quo vadis” i „Krzyżaków”. Akademia była okazją do poznania życiorysu Henryka Sienkiewicza, jego osiągnięć literackich oraz znaczenia jego dzieł dla polskiej kultury i historii. Uczniowie zaprezentowali również krótkie scenki inspirowane utworami pisarza – „Ogniem i mieczem”, „Jankiem Muzykantem” oraz „W pustyni i w puszczy”.
WYNIKI XII POWIATOWEGO INTEGRACYJNEGO KONKURSU LITERACKO - PLASTYCZNEGO "RAZEM POZA HORYZONT"

Kategoria literacka ---->pobierz
Kategoria plastyczna ---->pobierz
AKTYWNA SZKOŁA - AKTYWNY ORLIK
Bezpłatne treningi dla uczniów SP6!
Stałe terminy treningów piłki nożnej dla uczniów
Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim z wykwalifikowaną kadrą trenerską, odbywające się na szkolnym orliku.
WTOREK: godz. 15:30 - 17:00 - chłopcy roczniki: 2016 i 2017;
ŚRODA: 15:45 - 17:15 - chłopcy roczniki: 2014 i 2015;
CZWARTEK: 13:30 - 15:00 dziewczynki roczniki: 2017 i 2018;
15:00 - 16:30 - chłopcy roczniki: 2011 i 2012;
PIĄTEK: 14:00 - 15:30 - chłopcy roczniki: 2017 i 2018;
NIEDZIELA: 14:00 - 16:00 - chłopcy roczniki: 2016 i 2017;
18:00 - 20:00 - chłopcy roczniki: 2014 i 2015.
TAK ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ EUROPY!
8 maja uczniowie klasy 1a oraz 8a wspólnie obchodzili Dzień Europy podczas happeningu zorganizowanego przez Katarzynę Trojanek z Europe Direct Mińsk Mazowiecki.
Podczas uroczystości nie zabrakło śpiewu, tańca, muzyki oraz wielu pozytywnych emocji. Część artystyczna przygotowana przez uczniów wprowadziła naturalną, serdeczną atmosferę. Dzieci z klasy 1a przedstawiły zabawę muzyczno-ruchową, która stała się pełną humoru podróżą po krajach Europy.
Zastępczyni burmistrza Katarzyna Łaziuk opowiedziała o możliwościach, jakie daje członkostwo w Unii Europejskiej, a także zwróciła uwagę na znaczenie odpowiedzialności i współpracy między państwami należącymi do wspólnoty.
W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Rady Seniorów oraz wicedyrektorka Fundacja Roberta Schumana, która podzieliła się z uczestnikami dużą dawką pozytywnej energii oraz wartościami związanymi ze współpracą i wspólnotą.
Wspólne świętowanie było doskonałą okazją do nauki!
LAUREACI ETAPU SZKOLNEGO V OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POETYCKIEGO NA WIERSZ POD HASŁEM "POETYCKA CHEMIA"
(konkurs odbywa się pod patronatem Wydziału Chemii i Farmacji Uniwersytetu Opolskiego)
Kategoria klas 7-8:
I miejsce – Wojciech Kotara, kl. 7c – praca wytypowana przez szkolną komisję do konkursu
ogólnopolskiego
II miejsce – Emilia Kander, kl. 8c oraz Oliwia Korzeń, kl. 8b
III miejsce – Amelia Domańska, kl. 8c, Milena Sitkowska kl. 7c oraz Jakub Weśniuk kl. 8b
Kategoria klas 4-6:
I miejsce – Valeriia Korniienko, kl. 6c
Organizatorki - panie polonistki oraz pani od chemii gratulują wszystkim tym, którzy podjęli
się połączenia chemii z poezją. Powstały bardzo kreatywne wiersze.
REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Drodzy Ósmoklasiści ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Termin składania wniosków
od 14 maja do 27 maja 2026 roku do godz. 16.00
Oferta szkół Powiatu Mińskiego
Link do rekrutacji elektronicznej
DYŻUR WAKACYJNY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

Szkoła Podstawowa nr 6 będzie pełniła dyżur wakacyjny w oddziale przedszkolnym od 3 do 28 sierpnia 2026r.
Informacja o innych placówkach pełniących dyżur wakacyjny w oddziałach przedszkolnych
Deklaracja na dyżur - przedszkola
LISTA UCZNIÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO XXI POWIATOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu powiatowego XXI Powiatowego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkól powiatu mińskiego
Etap powiatowy Konkursu odbędzie się dnia 30 maja 2026 r. o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim. Uczestnicy konkursu przynoszą podpisaną zdgodę na udział w konkursie
SZYBCIEJ, DALEJ .....
Plan na zawody lekkoatletyczne został zrealizowany, może nie w 100 procentach ale i tak jest dobrze. W dniu 06.05.2026 r. Na stadionie przy ulicy Budowlanej nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze w zawodach lekkoatletycznych. W Powiecie: I miejsce sztafeta olimpijska chłopców w kategorii młodzież I miejsce Nadia Kulma bieg na 1000 m III miejsce sztafeta 4x100 dziewcząt III miejsce Ola Koziestanska bieg 200 m III miejsce Karolina Ziemicka bieg na 300 m W mieście również wiele miejsc II miejsce sztafeta 4x100 chłopców III miejsce Marysia Kuźniak bieg 100 m II miejsce Natan Reduch bieg na 600 m III miejsce Igor Zawadka skok w dal III miejsce Piotr Mortis bieg na 200 m Wszystkim serdecznie gratulujemy !
NOWY KATALOG BIBLIOTECZNY!
Dzięki dużej wiedzy technicznej i zaangażowaniu Stanisława Wierciocha, ucznia klasy 4b, biblioteka szkolna zyskała nowy katalog biblioteczny online. Dzięki niemu uczniowie i nauczyciele mogą z dowolnego urządzenia sprawdzić dostępność pozycji w naszym księgozbiorze. W przyszłości czytelnicy będą mogli także rezerwować książki. Warunkiem jest tylko dostęp do internetu! Adres pojawi się w zakładce „Biblioteka".
Zapraszamy do korzystania
ŁĄKA DLA NATALKI

Uczniowie świetlicy szkolnej wzięli udział w wyjątkowej akcji „Łąka dla Natalki”. To piękne przedsięwzięcie zostało zorganizowane z myślą o 21-letniej dziewczynie, która zmaga się z ciężką chorobą – glejakiem. Celem akcji jest okazanie wsparcia, solidarności oraz przekazanie pozytywnej energii osobie potrzebującej otuchy.
Nasi podopieczni z dużym zaangażowaniem włączyli się w to działanie, przygotowując symboliczną łąkę. Każde dziecko wykonało własnoręcznie kwiat – niepowtarzalny i wyjątkowy, będący wyrazem empatii, troski i dobrych życzeń dla Natalki. Barwna kompozycja stała się symbolem wspólnoty, nadziei i siły płynącej z drobnych, ale szczerych gestów.
W trakcie zajęć przeprowadzono również rozmowę z dziećmi na temat pomagania innym, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz znaczenia wsparcia w trudnych chwilach. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, wykazując się dużą dojrzałością i empatią.
Udział w akcji był dla dzieci nie tylko okazją do rozwijania zdolności plastycznych, ale przede wszystkim ważną lekcją wartości, takich jak życzliwość, współczucie i bezinteresowna pomoc.
PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
W środę, 29 kwietnia, w bibliotece szkolnej odbyło się wyjątkowe spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola „Wesoła Ciuchcia”. Celem wydarzenia było zapoznanie najmłodszych z funkcjonowaniem biblioteki oraz zachęcenie ich do sięgania po książki już od wczesnych lat.
Dzieci miały okazję zwiedzić bibliotekę, poznać zasady korzystania z jej zbiorów oraz dowiedzieć się, jak należy dbać o książki. Podczas spotkania nie zabrakło także atrakcji – przedszkolaki chętnie rozwiązywały zagadki związane z bohaterami znanych bajek, wykazując się dużą wiedzą i zaangażowaniem.










