Osiągnięcia w roku szkolnym 2014/2015
I. Osiągnięcia indywidualne - naukowe i artystyczne:
Etap ogólnopolski
- I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym – Karena Paździoch kl. VIb,
- wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym przez Reporter Young ,, Moje świąteczne ciasteczko” – Jakub Augustyniak, Kacper Paździoch, Maciej Kosiński z kl. IIIc oraz Łukasz Jurek i Karena Paździoch z kl. VIB i Amelia Rozwadowska, Wiktoria Głąbska i Marek Paluch z kl. VI
Etap wojewódzki
- wyróżnienie w wojewódzkim konkursie ,,Tomik literacki młodych autorów o tematyce przyrodniczej” – XV edycja Izabelin 2015 – Monika Michnowska Vb, Gabriela Buczek Vc, Wiktoria Stradczuk Vc, Natalia Padzk IIIc
Etap powiatowy
- I miejsce w Integracyjnym Konkursie Plastycznym ,,Ozdoba choinkowa” Beniamin Gniadek Vd,
- I miejsce w konkursie Doskonały Matematyk –Natalia Milewska II c,
- I miejsce w Powiatowym Integracyjnym Konkursie Literackim w kategorii kl. 4-6 Krzysztof Ciółkowski VIa,
- II miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Historycznym w kategorii plastycznej Wiktoria Stradczuk Vc,
- II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym ,, Z ortografią za pan brat” w kategorii klas IV – Jakub Okoła IVa, w kategorii kl. V Anna Kania Vd,
- II miejsce w Integracyjnym Konkursie Gawędy ,, Ziemia Mińska pędzlem, słowem i światłem malowana” – Karena Paździoch VIb,
- II miejsce w Integracyjnym Konkursie Plastycznym ,,Ozdoba choinkowa”- Amelia Krzewska IVb
- II miejsce w konkursie ,,Mój Powiat- kraina pełna ekologicznych krajobrazów” - Karena Paździoch kl. VI b,
- II miejsce w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej – Karena Paździoch VIb,
- II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas IV-VI – Bartłomiej Adamiec VIc,
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas IV-VI –Janusz Kędziorek Vd,
- III miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Historycznym w kat. test wiedzy- Jan Wiercioch Va,
- III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym ,, Z ortografią za pan brat” w kategorii klasVI – Anna Ostrowska VIc, Karena Paździoch VIb,
- III miejsce w Turnieju Tanecznym ,,Wytańczyć marzenia” – koło taneczne Fun z kl. IIIb
- III miejsce w Integracyjnym Integracyjnym Konkursie Gawędy ,, Ziemia Mińska pędzlem, słowem i światłem malowana” –Emilia Kociszewska IVc,
- III miejsce w Powiatowym Integracyjnym Konkursie Literackim w kategorii kl.V Jan Włodarek Vd, Beniamin Gniadek Vc,
- III miejsce w III Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI – Monika Michnowska Ve,
- wyróżnienie w konkursie ,,Mój Powiat- kraina pełna ekologicznych krajobrazów” – Kacper Paździoch kl.III b,
- wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla klas IV-VI –Kamila Księżopolska VIc, Anna Ostrowska VIc,
- wyróżnienie w konkursie Doskonały Matematyk- Malwina Ulecka IIb,
- wyróżnienie w Powiatowym Integracyjnym Konkursie Literackim w kategorii kl.5- Wiktoria Stradczuk Vc, Gabriela Buczek Vc,
- wyróżnienie w II Powiatowym Integracyjnym Konkursie Plastycznym ,,Razem poza horyzont” w kategorii kl.1-3 – Amelia Wiercioch IIc, Oliwia Król IIa
Etap miejski
- II miejsce w Konkursie Ekologicznym ,,Wykop śmiecia” – Piotr Chłopik kl. VIb
- II miejsce w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w kategorii klas IV-VI Monika Michnowska kl. Vb
- II miejsce w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w kategorii klas I-III Szymon Chojecki kl. III b
- III miejsce w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w kat. klas I-III Tatiana Aniśko Ia
- III miejsce w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w kat. klas IV-VI Urszula Buta Va
- wyróżnienie w Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w kategorii klas IV-VI Julia Jackiewicz kl. VIc
- wyróżnienie w Konkursie Plastycznym ,,Karta świąteczna Burmistrza Miasta” Oliwia Jarzębska kl.IVb
II. Indywidualne osiągnięcia sportowe:
Etap wojewódzki
- udział w wojewódzkich biegach przełajowych – Luiza Bouchiker Va
Etap regionalny
- I miejsce w Zawodach o Puchar Dyrektora SP7 w Siedlcach w gimnastyce sportowej – Jakub Kozaczek IIIb,
- I miejsce w Międzypowiatowych Zawodach Gimnastycznych w Siedlcach – Jakub Kozaczek IIIb
- II miejsce w Otwartych Zawodach Gimnastycznych Regionu Mazowsze – Grzegorz Krzewski Ib
- III miejsce w Otwartych Zawodach Gimnastycznych Regionu Mazowsze – Jakub Kozaczek IIIb
- V miejsce w biegach przełajowych – Luiza Buchiker kl. Va
- IX miejsce w biegach przełajowych – Rafał Zybała kl. Vc
Etap powiatowy
- I miejsce w biegach przełajowych – Rafał Zybała kl. Vc
- I miejsce w biegu na 60 m – Aleksandra Sarniak Vb , Aleksandra Czaplińska Ve
- I miejsce biegach na 200 m - Rafał Zybała kl. Vc,
- I miejsce biegach na 200 m – Weronika Kałowska Vd,
- I miejsce biegach na 800 m – Maciej Woś Ve,
- II miejsce biegach na 600 m- Magdalena Wronka Vb,
- II miejsce biegach na 800 m – Jakub MłotVc,
- II miejsce biegach na 200 m – Jakub Czerwiński Vd,
- II miejsce w biegach przełajowych – Jakub Witan kl. IVb
- III miejsce w biegach przełajowych – Wiktoria Głąbska kl. VIc
- III miejsce w biegach przełajowych – Luiza Buchiker kl. Va
Etap miejski
- I miejsce w biegach przełajowych – Luiza Buchiker kl. Va
- I miejsce w biegach przełajowych – Rafał Zybała kl. Vc
- I miejsce w biegach przełajowych – Jakub Witan kl. IVb
- II miejsce w biegach przełajowych – Robert Perzanowski kl. IVa
- II miejsce w biegach przełajowych – Wiktoria Głąbska kl. VIc
- III miejsce w biegach przełajowych – Karolina Nowicka kl. IVb
Zespołowe osiągnięcia sportowe :
II miejsce w klasyfikacji współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych za r. szk. 2013/2014
Etap regionalny
- miejsce w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsze w gimnastyce chłopców w Garwolinie
- II miejsce w Zawodach o Puchar Dyrektora SP 7 w Siedlcach
- IV miejsce sztafety w biegach przełajowych dziewcząt
- IV miejsce sztafety w biegach przełajowych chłopców
- V miejsce w Otwartych Zawodach Regionu Mazowsze w gimnastyce dziewcząt w Garwolinie
Etap powiatowy
- I miejsce w turnieju piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Nr 6 w Mińsku Maz.
- I miejsce sztafety w biegach przełajowych dziewcząt,
- I miejsce sztafety w biegach przełajowych chłopców,
- I miejsce klas młodszych chłopców w piłce nożnej,
- I miejsce z zawodach lekkoatletycznych klas V,
- II miejsce w zawodach piłki nożnej dziewcząt,
- III miejsce w zawodach piłki ręcznej,
- III miejsce w sztafetach w pływaniu,
- III miejsce w mix siatkówce,
- III miejsce w 4-boju chłopców,
- III miejsce trójek siatkarskich,
- IV miejsce w koszykówce chłopców
- IV miejsce w tenisie stołowym chłopców,
- IV miejsce w siatkówce dziewcząt
- V miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
Etap miejski
- I miejsce sztafety w biegach przełajowych dziewcząt
- I miejsce w zawodach piłki nożnej dziewcząt
- I miejsce w tenisie stołowym dziewcząt
- I miejsce w rozgrywkach dwa ognie chłopców,
- II miejsce w rozgrywkach dwa ognie dziewczęta,
- II miejsce w tenisie stołowym chłopców
- II miejsce sztafety w biegach przełajowych chłopców
- III miejsce w piłce ręcznej dziewcząt
- III miejsce w piłce ręcznej chłopców
- III miejsce w zawodach piłki nożnej chłopców
- III miejsce 4-boju chłopcy
- IV miejsce w 4-boju dziewczęta
III. Akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły:
- Zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z najuboższych rodzin.
- Góra grosza.
- Zbiórka makulatury i zużytych baterii.
- Świąteczna zbiórka artykułów piśmienniczych i zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Siennicy.
- Ciastko za złotówkę.
- Kiermasz świąteczny.
- Zbiórka karmy dla bezdomnych kotów z okolic Mińska Mazowieckiego.
IV. Imprezy organizowane przez szkołę dla miasta, powiatu, społeczności lokalnej:
- Akcja sprzątanie świata 2014.
- Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
- Organizacja Turnieju Orlika dla dziewcząt i chłopców z powiatu mińskiego pod patronatem premiera RP
- Świąteczne spotkanie dla babć i dziadków naszych uczniów i prezentacja Jasełek.
- Dzień Węgierski we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Mińska Mazowieckiego.
- Dzień Ziemi
- XII Powiatowy Konkurs ,,Doskonały matematyk” dla uczniów klas II-III.
- XIII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV-VI
- VIII Powiatowy Konkurs Historyczny dla uczniów klas IV-VI ( plastyczny i test wiedzy)
- Międzyszkolny Konkurs ortograficzny ,, Z ortografią za pan brat”
- III Powiatowy Konkurs języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI
- IX Powiatowy Konkurs ,,Zdrowo i bezpiecznie. ABC I pomocy przedmedycznej”
- V Halowy Turniej piłki nożnej o puchar przechodni dyrektora szkoły.
- IV Powiatowy Turniej piłki nożnej klas młodszych
- V Olimpiada Zerówkowicza
- II Powiatowy Integracyjny Konkurs Literacko-Plastyczny ,,Razem poza horyzont”.