MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI 2021

115 września w naszej szkole uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

 

Dzień Kropki miał na celu pobudzenie pomysłowości wśród uczniów, zachęcenie ich do działania i uwierzenia w to, że każdy może być kreatywny i wyjątkowy. Motyw kropki w tym dniu był obecny w różnych działaniach. Były gry matematyczne, kodowania, zabawy oraz rozmowy na temat naszych talentów. Czytano historię Vashti, na podstawie, której powstało wiele prac plastycznych. Kropki obecne były wszędzie, zarówno na twarzach, ubraniach i ścianach naszej szkoły.

     Najważniejsza jednak w tym dniu była radość uczniów, wynikająca z tego,  że za sprawą małej kropki mogli stać się wielkimi artystami.

Mały Samorząd

 

Kropki

 

Dziś Dzień Kropki już od rana

 

IIb w kropki ubrana.

 

A więc taka to brygada

 

Już od świtu o kropkach gada.

 

No i pani kropki ma.

 

Tata, siostra, brat i mama.

 

Kropki białe i różowe,

 

Małe, duże i czekoladowe.

 

                               Lena Kepska II b

 

2 3 4 5 6