JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE 2021

20Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka, dlatego i w tym roku 16 grudnia 2021 zostały przedstawione przez uczniów klasy VI a, klasy VII, i zerówki. Dzieci włożyły dużo pracy, żeby w dość krótkim czasie wystawić sztukę o Bożym Narodzeniu. Przygotowały stroje, dekorację i nauczyły się swoich ról. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

 

O miłe doznania słuchowe zadbali Dominika Mroczek i Mateusz Kowalczyk grając kolędy na pianinie. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. W przedstawieniu nie zabrakło również pasterzy, aniołów i zwierzątek. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż jasełka podobały się i wzruszyły serca widzów. Uczniowie natomiast mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń od pana Dyrektora Krystiana Matuszewskiego i w świątecznych nastrojach rozeszli się do klas.

Kamila Tarczyńska

 

1 2 3 4 5