"PODRÓŻE Z PAZUREM" - SPOTKANIE AUTORSKIE Z PODRÓŻNIKAMI

7Izabela i Piotr Miklaszewscy to pasjonaci wędrówek. Odwiedzili już 37 państw świata na 5 kontynentach. 17 maja 2022 r. mieliśmy przyjemność gościć obieżyświatów w naszej szkole. Autorzy zabrali uczestników spotkania w fascynującą podróż do najdalszych zakątków globu. Podróżnicy opowiadali o florze i faunie regionów, do których dotarli, o ludziach i ich obyczajach, o najbardziej niebezpiecznych wydarzeniach i najciekawszych przygodach, których doświadczyli. Goście podczas spotkania prezentowali własne unikalne fotografie z podróży, prowadzili słuchaczy w odludne i fascynujące miejsca kuli ziemskiej.

 Za cel wędrówek obierają często to, co trudne do osiągnięcia - wejście na niedostępne szczyty, dotarcie do najbardziej tajemniczych zaułków świata. Wagabundom asystują wierni towarzysze podróży - Snupencjusz i Laba. To przesympatyczne kundelki pozyskane ze schroniska dla bezdomnych zwierząt. Pupile były też nie lada atrakcją dla dzieci podczas spotkania autorskiego. Każdy słuchacz miał szansę uścisnąć psią łapę i zrobić sobie z czworonogiem pamiątkowe zdjęcie.

Na początku podróże Izy i Piotrka miały charakter turystyczny, ale z biegiem czasu w sercach miłośników wędrówek rosła ciekawość świata i chęć dalszego eksplorowania globu. Od 2014 roku zdecydowali się na bardziej ambitne wyprawy. W czasie podróży globtroterzy imali się różnych zajęć, aby za zarobione pieniądze kontynuować wędrówkę. Na spotkaniu autorzy prezentowali serię komiksów, które są barwnym zapisem ich niezwykłych przeżyć i doświadczeń pt. „Podróże z pazurem”. Państwo Miklaszewscy prowadzą również blog podróżniczy pod tym samym tytułem.

W towarzystwie gości, którzy barwnie opowiadali o wędrówkach jako zgłębianiu odrębności kulturowej, spędziliśmy półtorej godziny. Autorzy uważają, że w świecie wciąż jest wiele do zobaczenia. Nowa wyprawa, to nowe wyzwania, nowa przygoda. Sami często podróżują autostopem i …jachtostopem, doświadczając piękna świata. Iza i Piotr zachęcali do odkrywania świata. Zdobytą wiedzę przekazali podczas spotkania autorskiego w ciekawy i atrakcyjny sposób.

Na zakończenie goście odpowiadali na pytania zadane przez słuchaczy. Można było również zakupić książkę z autografem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Dyrektor szkoły, pan Krystian Matuszewski, gorąco podziękował wyjątkowym gościom za występ i podkreślił, że między podróżnikiem a turystą jest ogromna różnica. Myślą przewodnią spotkania było rozbudzenie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci i młodzieży i pobudzenie do poszukiwania ciekawych miejsc. Miejmy nadzieję, że wśród uczniów naszej szkoły znajdą się pasjonaci wędrówek i wyrosną nowi podróżni

                                                                Bożena Swatk

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 16 17 18 19 20