DZIEŃ PATRONA INNY NIŻ ZWYKLE

DSC 1005Gdyby autor Trylogii żył, mógłby być dumny ze społeczności Szkoły noszącej jego imię.

Fetowanie urodzin Henryka Sienkiewicza rozłożyliśmy w tym roku na kilka majowych dni obfitujących w działania o szerokim zakresie. Zwolennicy tradycji mieli okazję skosztować domowych wypieków przygotowanych przez Rodziców.

Wychowawcy i Panie Polonistki przypomniały, przybliżyły i ociepliły wizerunek noblisty, a dodatkowo Panie Marzena Grudzińska i Greta Baltaziuk Gałązka przygotowały kolejną edycję Powiatowego Konkursu Sienkiewiczowskiego. Poziom przygotowania zgłoszonych zespołów pozwolił stwierdzić, że twórczość autora ,,Krzyżaków" ciągle jest dla młodych Polaków ważna i znowu możemy spierać się o sens Gombrowiczowskiej frazy o pierwszorzędności pisarza drugorzędnego.

Paniom ze świetlicy należą się słowa uznania za przeprowadzony Konkurs na portret patrona, a jego Laureatom za artystyczną śmiałość.

Wyjątkowym wydarzeniem z okazji Święta Szkoły był koncert Klasy Kameralistyki Wokalnej pod kierownictwem Pana Pawła Hruszwickiego. Dzięki artystom Społeczność Szóstki miała okazję słuchać światowej klasy pieśni dawnych i współczesnych. Zorganizowanie koncertu uświetniającego obchody Święta Szkoły było możliwe dzięki życzliwości Pana Profesora Hruszwickiego przy pomocy Pani Marzeny Stal, przewodniczącej Rady Rodziców.

Wszystkim osobom zaangażowanym - organizatorom, uczestnikom, wykonawcom i laureatom dziękujemy.

DSC 0985 DSC 0987 DSC 0995 DSC 0999 DSC 1005 DSC 1011 DSC 1015 DSC 1016 DSC 1018 DSC 1020 DSC 1021