SERDECZNA KARTECZKA DLA STRAŻAKÓW

 

116 maja 2022 r. oddział przedszkolny 0b wraz z delegacją ze świetlicy szkolnej wybrali się do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Głównym celem spotkania było zapoznanie dzieci z zawodem i pracą strażaków, poznanie munduru strażaka, a także sprzętu i wyposażenia. Dzieci zobaczyły jak wygląda „centrum dowodzenia”, w którym przyjmowane są zgłoszenia do akcji, zapoznały się ze specjalistycznym sprzętem, zobaczyły, co kryją wozy strażackie. Na koniec każdy miał możliwość sprawdzenia jak działają szczypce do zgniatania metalu i wąż strażacki.

 

 

To było niezapomniane spotkanie. Jeszcze raz dziękujemy przemiłym panom strażakom, którzy przekazali naszym dzieciom ogrom wiedzy i pokazali jak ciężka, trudna, a zarazem bardzo potrzebna jest ich praca. W dowód naszej wdzięczności przekazaliśmy laurki, które dzieci z zerówki i świetlicy wykonały dla strażaków w projekcie „Serdeczna karteczka”. Tym spotkaniem zakończyliśmy realizację tegorocznej edycji tego projektu  :).

 

1 2 3 4 5 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 23 24 25 26 27 28 29 30