11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

logoW dniu 9 listopada klasy: VIa, VIb, VIc pod opieką wychowawców p. Magorzaty Postolskiej, p. Elwiry Czyż i p. Lucyny Blacharskiej oraz p. Katarzyny Mettel zaprezentowały program artystyczny z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Młodzież przypomniała ważne daty i wydarzenia historyczne związane z 123 latami, podczas których nasza Ojczyzna znajdowała się pod zaborami.

11 listopada to symbol miłości i Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Święto Niepodległości obchodzimy w listopadzie, a miesiąc ten, to czas refleksji nad przemijaniem" - słowa te stały się mottem nastrojowej scenografii, którą stworzyły lampiony, biało - czerwone akcenty, oraz jesienne liście.

 

 

     Uczniowie słowami poetów wyrażali tęsknotę za utraconą Ojczyzną oraz radość z powodu odzyskania niepodległości. Zarys historyczny wydarzeń nakreślili konferansjerzy : Emilia Iwańczuk oraz Kacper Wójcik. Widownia w wielkim skupieniu i z dużym zainteresowaniem obejrzała również prezentację o malarstwie J. Chełmońskiego z podkładem muzycznym dzieł F. Chopina, fragment filmu pt.,, Syzyfowe prace" z pełną artystycznej wymowy recytacją utworu A. Mickiewicza pt. ,, Reduta Ordona ". Podniosły nastrój uroczystości został podkreślony muzyką, w której dźwięki zasłuchała się zgromadzona młodzież. Wojenne utwory : ,, Szara piechota ", ,, My, Pierwsza Brygada "uczniowie wykonali wspólnie z widownią, za co zostali nagrodzeni brawami. Jesteśmy przekonani, że młodzież będzie pamiętała o swoim patriotycznym obowiązku wobec naszych bohaterów narodowych. 

     W dniu 11 listopada nasz szkolny poczet sztandarowy, pod opieką pani Olgi Witek, godnie reprezontował szkołę podczas uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniam Narodzenia Najświętszej Marii Panny, a następnie w uroczystościach pod Pomnikiem Niepodległości.

     Świetlica szkolna, jak co roku, przygotowała piękne dekoracje związane z Dniem Niepodległości, które wszystkim wchodzącym do szkoły przypominają o tym ważnym dla Polaków dniu. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 g2 g3 g4 g5 g6 logo g7