PASOWANIE NA CZYTELNIKA 2022

11

4 listopada 2022 roku zapadnie w pamięci wszystkich tegorocznych pierwszaków na długi czas. Tego dnia uczniowie naszej szkoły zostali oficjalnie pasowani na czytelnika. Rozpoczęła się dla nich niezwykła czytelnicza przygoda. Na początku spotkania dzieci poznały zasady funkcjonowania biblioteki, regulamin, a także dowiedziały się w jaki sposób dbać o książki, aby służyły nam jak najdłużej. W kolejnej części uczniowie zostali zaproszeni do zgłębienia tajników bibliotecznych zakątków. Dowiedzieli się w jaki sposób szukać interesujących nas lektur pośród mnóstwa wspaniałych książek.

 

 

asi cudowni pierwszoklasiści wykazali się sporą dawką wiedzy o baśniach i bajkach. Pełni entuzjazmu przyglądali się prezentowanym przez Panią Marzenę rekwizytom, które były podpowiedzią do rozwikłania tytułu danej lektury. Podczas ślubowania uczniowie zobowiązali się przestrzegać obowiązków czytelnika, a także z szacunkiem i dbałością obchodzić się z książkami. W tym dniu wychowankowie ujrzeli wyjątkową książkę, która jest najcenniejszym a zarazem najstarszym zasobem naszej biblioteki. Przy pomocy tego 90 letniego białego kruka uczniowie zostali oficjalnie pasowani na czytelnika. Aby miło zakończyć spotkanie podopieczni otrzymali książeczki, które powiększą ich prywatne biblioteczki. Serdecznie dziękujemy Pani Marzenie za włączenie pierwszoklasistów do grona dumnych czytelników, zachęcamy do częstych spotkań z lekturą i odwiedzania biblioteki szkolnej.

Wszystkie pierwsze klasy wypożyczają książki w poniedziałki!

P. S. Pierwszaczki, pamiętajcie o codziennym 15 minutowym czytaniu.

 

Małgorzata Gałązka

 

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24