FINAŁ DLA "SZÓSTKI"

6 128 marca w naszej szkole odbył się finał XX Powiatowego Konkursu ,,Zdrowo i bezpiecznie 2023”. Wzięły w nim udział cztery szkoły, które zdobyły największą liczbę punktów w II etapie konkursu – turnieju wiedzy na szczeblu powiatowym. Była to Szkoła Podstawowa w Wielgolesie i szkoły mińskie: SP 1, SP 4 i oczywiście gospodarze SP 6. Naszą szkołę reprezentowali: Filip Romanowski 4c, Oliwia Skrobisz 3a i Tymoteusz Paradowski 2b.

Celem konkursu było:

- kształtowanie u dzieci nawyków zdrowego stylu życia i właściwego wyboru napojów do picia,

- uświadamianie znaczenia wody dla życia człowieka,

- wdrażanie do oszczędzania wody i dbania o jej jakość,

- zachęcanie dzieci do systematycznego zwiększania aktywności fizycznej.

Hasłem przewodnim konkursu było:

,,Zdrowo żyj, wodę pij!!!”

Zmagania szkół oceniała komisja w składzie:

- Lidia Padzik – pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim

- Anna Kobza - pielęgniarka SP 6

- Krystian Matuszewski – dyrektor szkoły SP 6

W trakcie finałowego spotkania podsumowano i wyłoniono laureatów poszczególnych konkursów szkolnych:

KLASY 1 – 2

- konkurs plastyczny na rysunek lub plakat promujący Dzień Wody

• I miejsce – Wojciech Głąbicki 2b

• II miejsce – Bianka Kander 1a

• III miejsce – Zofia Szach 2a

WYRÓŻNIENIA:

• Oliwia Kubaszek 1a

• Pola kulma 2a

• Wala Zibnicka 2b

KLASY 3 – 4

- konkurs plastyczny na rysunek lub plakat zachęcający do picia wody ,,Pij wodę!”

• I miejsce - Zofia Porębska 3b

• II miejsce - Jakub Ołdak 3b

• III miejsce – Maria Turczyk 3b

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

W trakcie prozdrowotnej imprezy przeprowadzono także turniej sportowy pod hasłem ,,Wyścig po zdrowie”. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną – gratulujemy!

Najszybciej do mety zwanej Zdrowiem dobiegła ,,Szóstka”. Jesteśmy dumni z naszych wychowanków i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Uatrakcyjnieniem spotkania było obejrzenie spektaklu zachęcającego do ruchu - ,,Godzina duchów” W. Chotomskiej w wykonaniu klasy 2b oraz występ klasy 1a z ,,Piosenką o zdrowej wodzie”.

Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyniło się do zwiększenia świadomości dzieci nt. znaczenia picia wody i prawidłowego nawodnienia na ich zdrowie i samopoczucie. Wierzymy, że będą świadomie wybierać napoje do picia, wśród których zwycięży woda.

37 19 20 29 36 7 9 24 21 27 34 28 42 17 5 13 41 26 1 4 16 22 32 18 14 10 11 23 25 35 31 2 1 12 40 15 3 8 33 39 38 30