WYNIKI XVI POWIATOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Wyniki XVI Powiatowego Konkursu Historycznego w roku szkolnym 2022/23
„Hej, strzelcy wraz! Nad nami orzeł biały"- 160 lat od powstania styczniowego, tradycja i pamięć historyczna o powstaniu

Konkurs składał się tradycyjnie z dwu części - plastycznej dla uczniów klas 4 – 6 oraz sprawdzianu wiedzy dla klas 7 i 8.

Zadanie plastyczne polegało na przygotowaniu projektu ulotki zachęcającej do udziału w powstaniu. Komisja w składzie nauczyciele historii, języka polskiego i plastyki oceniała sposób zachęcania do walki- przekaz słowny, zachowanie realiów historycznych XIX w, poprawność językową i ortograficzną i wreszcie wrażenie artystyczne.

Przyznano:
I miejsce:  ex aequo Aleksandra Namięta z kl. 5 Szkoły Podstawowej w Kałuszynie oraz Jakub Romaszuk ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mińsku Mazowieckim

Wyróżnienia:  Lena Kałowska z kl. 6 Zespołu Szkół w Cegłowie oraz Maciej Rokicki z kl. 6 Publicznej Szkoły Podstawowej z Siennicy

W części 2 uczestnicy pisali test wiedzy oraz dłuższą wypowiedź. Za zadania jednokrotnego wyboru można było uzyskać 21 punktów, za wypowiedź 12 pkt. W tej części wzięło udział 22 uczestników. Test wyboru okazał się dość łatwy, odsetek poprawnych odpowiedzi wynosi 80%. Trochę słabiej wypadła wypowiedź, gdzie uzyskano 60% punktów możliwych do zdobycia. Średnia dla całego sprawdzianu wiedzy o zrywie powstańczym roku 1863 to 73%. Aż 13 uczestników uzyskało wynik powyżej tej średniej, co świadczy o dużym wysiłku włożonym w zapoznanie się z literaturą popularno- naukową oraz polecanymi źródłami wiedzy. Ale oczywiście i w tej części trzeba było wybrać najlepsze prace.

Wyniki przedstawiają się następująco:

1 miejsce:  Antonina Jaworska ze Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Górkach
2 miejsce:  Jakub Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim
3 miejsce: Kamil Strzelec ze Szkoły Podstawowej im. Gen. Józefa Hallera w Mariance

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom bardzo dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy, o terminie wręczenia nagród powiadomimy w oddzielnej wiadomości.

Do zobaczenia!

WYRÓŻNIONE PRACE: