GROSZ DO GROSZA

4Od 1 lutego w naszej szkole odbywała się zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji "Góra Grosza". Jest to akcja o charakterze dobroczynnym, a jej głównym celem jest zebranie środków na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, w szczególności wychowywujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym. Z godnie z powiedzeniem "grosz do grosza..." uzbieraliśmy łącznie 909 złotych i 80 groszy!! To przeszło 68 kilogramów monet!

LOGO MALELiczenie tej imponującej liczby monet ułatwiliśmy sobie dzięki Laboratorium Przyszłości. W technologii druku 3D wydrukowaliśmy sorter do bilonu. Każda moneta sama trafiała na swoje miejsce, dzięki czemu oszczędziliśmy czas a w groszówkach panował ład i porządek :)

19

 

Dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie wszystkim uczniom, rodzicom a także wychowawcom każdej klasy!

 

 

3 5 12 1 2 15 14 18 13 4 11 9 7 8 6 10 17