NO TABACCO DAY - SZKOLNA KAMPANIA ANTYNIKOTYNOWA

1W maju przypada Światowy Dzień Bez Papierosa "World No Tobacco Day". Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto obchodzone jest 31 maja. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia tytoniu. Tegoroczna kampania przebiegała pod hasłami: " Nie pal przy mnie proszę"- klasy I-III i "Palenie szkodzi zdrowiu"- Klasy IV-VIII. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych "Czy dymek papierosowy to dym dobry , czy zły" oraz w warsztatach z pedagogiem szkolnym Panią Ewą Jurczuk. Wyniki przeprowadzonej wśród uczniów ankiety uświadomiły nam jak ważna jest pedagogizacja i uświadamianie uczniów jak wielka jest szkodliwość palenia tytoniu. Uczniowie przygotowali prace plastyczne pod hasłem "Żyj zdrowo- nie pal" oraz krótkie wierszyki lub hasła o skutkach zgubnego nikotynowego nałogu.