JASEŁKA SZKOLNE 2023

362739

 

22 grudnia w naszej szkole było iście magicznie i świątecznie, a to za sprawą odbywających się świątecznych spotkań klasowych i wspaniałych „Jasełek” odegranych przez uczniów naszej szkoły. Występy rozpoczęły się fragmentem filmu o Narodzeniu Dzieciątka Bożego – „The Christ Child: A Nativity Story”. Pięknie zaprezentowali się uczniowie klas IV, którzy przypomnieli wszystkim, jakie są tradycje bożonarodzeniowe, ubierali choinkę i recytowali wiersze.

Swoje umiejętności wokalno – muzyczne zademonstrowali:

 Nadia Kulma, kl. Va - skrzypce („Cicha noc”),

 Adrian Niedek, kl. IVc - keyboard, klasa IVa – śpiew („Wśród nocnej ciszy”),

 Klasa IVa – śpiew („Świeć gwiazdeczko mała, świeć”),

 Adrian Niedek, kl. IVc - keyboard, klasa IVc – śpiew („Pastuszek bosy”),

 Zuzanna Skrzeczyńska, kl. VIIc – flet, Aleksandra Skrzeczyńska, kl. II a – śpiew („Maleńka miłość”),

 Elina Yalanska, kl. Va - keyboard,

 Wojciech Białoskórski, kl. IVa – keyboard, klasa IVa – śpiew („Lulajże Jezuniu”),

 Urszula Stawska, kl. IVa - gitara, Ola Skrobisz – śpiew („Gdy się Chrystus rodzi”),

 Hanna Kopczyńska, kl. IIIb – wiolonczela („Przybieżeli do Betlejem”),

 Adrian Niedek, kl. IVc - keyboard, klasa IVc – śpiew („Dzisiaj w Betlejem”)

 Nie zabrakło życzeń przy łamaniu się opłatkiem, uśmiechów i radosnego czasu na wspólne kolędowanie. Przez cały dzień towarzyszyły nam świąteczne piosenki, zapach pierogów, obieranych mandarynek i wszelkiego rodzaju ciast. Nie zabrakło oczywiście Mikołaja, który roznosił słodkie upominki. Na zakończenie występów głos zabrał Pan Dyrektor Krystian Matuszewski i złożył wszystkim świąteczne życzenia.

 Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólnie spędzony czas!

 Do zobaczenia w Nowym 2024 Roku!

 

1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 18 21 22 23 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46