MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA,, PRZYBORA JEST DOBRY NA WSZYSTKO "- ZAPROSZENIE

p1 1Minione tygodnie nauki szkolnej upłynęły klasom: IIIa, IVa i VIIa w rytmie piosenek,,Kabaretu Starszych Panów ". Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie powtarzali wiedzę z zakresu poetyki, dotyczącą analizy i interpretacji tekstów Jeremiego Przybory,które okazały się ponadczasowym źródłem humoru oraz wysublimowanego żartu. Piosenki wypełnione nietuzinkowymi metaforami,barwnymi epitetami i eleganckim stylem połączyły uczniów we wspólnym przedsięwzięciu.

Młodzież dała się unieść wyobraźni artystów i zilustrowała wylosowane wcześniej teksty, co było okazją do wytężonej artystycznej pracy i miłej zabawy. W ten sposób powstała okazała, kolorowa i wesoła galeria obrazów uczniowskich inspirowanych piosenkami,, Kabaretu Starszych Panów ".


Już teraz zapraszamy Dyrekcję, wszystkich Pracowników szkoły,zespoły klasowe pod opieką Wychowawców,Radę Rodziców oraz Szanownych Gości z Uniwersytetu Trzeciego Wieku do udziału w wyborze najpiękniejszych prac plastycznych,jako ilustracji tekstów piosenek.

Dla całej Społeczności Uczniowskiej przygotowaliśmy konkurs, polegający na rozpoznawaniu prac plastycznych oraz skojarzeniu ich z konkretnymi tytułami piosenek.

 

Życzymy wszystkim niezapomnianych wrażeń z obcowania ze sztuką naszych Artystów oraz miłej zabawy!

 

 

przybora p1 1 p1 3 p1 4 p1 5 p1 6 p1 7 p1 8 p1 9 p1 10 p1 2 XFEuWFnR y0tCIWe5 yYBr4OWR