WIZYTA W MUZEUM

Z 1W lutym uczniowie klasy 2d mieli okazję odwiedzić Muzeum Ziemi Mińskiej, które ma niezwykle interesującą ofertę warsztatów dla dzieci. W związku z tematyką poruszaną na lekcji, zdecydowaliśmy się na warsztaty pt. „Praca zegarmistrza”, towarzyszące wystawie stałej „Zakład zegarmistrzowski Lucjana i Władysława Dąbrowskich”. Po niezwykle interesującym wykładzie dotyczącym pracy w zakładzie zegarmistrzowskim i obejrzeniu wystawy, przyszedł czas na projekcję filmu opowiadającego o pasji i pracy zegarmistrza. Po części teoretycznej w ruch poszły małe śrubokręty. Uczniowie samodzielnie próbowali wymienić baterię w małych zegarkach, które w nagrodę mogły stać się ich własnością. Okazało się, że  odkręcenie i przykręcenie malutkich śrubek i włożenie do zegarka niewiele większej baterii, było nie lada wyzwaniem. Na szczęście wszystkim to się udało. Poza samym zegarkiem, dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy, które będą przypominały o tej niezwykłej przygodzie. Dziękujemy MZM za fantastyczne i wartościowe warsztaty.
 
Z 2 Z 3 Z 4 Z 5 Z 6 Z 7 Z 8 Z 9 Z 10 Z 1