WARSZTATY WYROBU PALEMEK WIELKANOCNYCH

2W okresie przed Niedzielą Palmową, w trosce o zachowanie i pielęgnowanie tradycji ludowej, Biblioteka Pedagogiczna w Mińsku Mazowieckim zorganizowała warsztaty wyplatania palm wielkanocnych. Zajęcia miały charakter praktyczny i adresowane były do dzieci i młodzieży. W takich zajęciach mieli przyjemność uczestniczyć uczniowie klasy IVc. Cele główne to: przybliżenie tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni.

 Podczas warsztatów każdy uczestnik wykonał tradycyjną palmę wielkanocną z bukszpanu, trzciny, gałązek oraz przygotowanych wcześniej kwiatów z bibuły.  Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera. Wykonane własnoręcznie palmy uczestnicy zabrali ze sobą do poświęcenia w Niedzielę Palmową, aby niosły szczęście i ochronę na cały rok.

Uzupełnieniem czasu spędzonego w bibliotece było zwiedzanie wystawy, którą zaprezentowali uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. E.M. Andriollego w Mińsku Mazowieckim. Wykonane przez młodych artystów linoryty zachwyciły wszystkich bagactwem przedstawianych tematów i mistrzowską techniką graficzną.

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32